Baton czy odżywka po treningu?

 27 września 2017, 21:29

Czasami po treningu nie mam czasu zjeść a ostatnio będąc w sklepie z suplami widziałem, że są również w sprzedaży batony różnego rodzaju. Z większą zawartością białka, węgli.

Co myslicie czasami można zastąpić jakąś odżywkę takim batonikiem? BYło by to dosyć wygodne i nie trzeba by tego rozrabiać.

 28 września 2017, 11:13

Jeżeli faktycznie nie możesz wypić tego białka to jest to dobre rozwiązanie-świetnie się sprawdza np. w podróży bądź różnych wyprawach natomiast osobiście wolę wypić pysznego shake'a białkowego  po treningu niż zjeść takiego batona,  gdyż w większości z nich to cukier i białko sojowe dalatego jeżeli  już zdecydujesz się sięgnąć po niego to czytaj uważnie składy.

 28 września 2017, 12:05

Raz na jakis czas dla odmiany dlaczego nie? Ale to naprawde okazjonalnie batony są dużo bardziej kalorycznie niż odżywka białkowa więc jeżeli masz wyliczone zapotrzebowanie i powiedzmy, starasz sie go trzymać to tutaj batony nie zdadzą rezultatu.

Druga sprawa to więkoszość znich ma w swoim składzie białko sojowe i mnóstwo dodatków, które niekorzystnie wpływają na trawienie a tego raczej byśmy nie chcieli. Jak juz musisz podjeść coś słodkiego co doskonale rozumiem staraj sie czytać dokładnie skład batonów a przede wszystkim jakie białko jest wykorzystane do ich produkcji.

 

Odpowiedz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum BCAA.pl!
Po publikacji odpowiedź będzie zatwierdzana przez moderatora