Białko przed snem

 25 października 2017, 12:54

Co myślicie żeby przed pójściem spać spożywać same węglowdany złozone w postaci owsianki,ryzu itd bez białka. Czy moze to polepszyc jakość snu i regeneracje bo jednak jakby nie patrzeć białko cięzej sie trawi i czuje jakby siedziało mi na żołądku w nocy przez co czuje dyskomfort podczas snu.. co myslicie o moim pomyśle?

 25 października 2017, 14:59

Może sie okazać to bardzo dobrym rozwiązaniem, jedynie co to na początku bym nie ucinał białka do zera. Spróbuj sobie na początek zmniejszyć o połowe, i zobaczyć jak zareaguje Twój organizm jeżeli to nie pomoże wtedy zmnjejsz białko do zera. Bo jednak białko to bardzo ważny element dobrze zbilansowanej diety i tez pomaga w regeneracji więc nie rezgynowałbym z niego tak łatwo. 

 25 października 2017, 17:31

Być może Twoja ociężałość podczas snu spowodowana jest złym doborem produktu białkowego :-) Patrząc na to co jak się trawi to zdecydowanie dość dziwne jest iż po białku miewasz problemy a po węglowodanach nie. Tym bardziej po takich produktach jak płatki owsiane,  czy ryż.  

Natomiast co do samego pytania. Węglowodany zdecydowanie poprawią jakość Twojego snu z racji tego iż powodują wyrzut serotoniny która jak wiemy odpowiedzialna jest za jakość naszego snu. Sprawdź sam na sobie i wyciągnij wnioski aczkolwiek ucinanie białka do zera w ostatnim posiłku to też niezbyt dobry pomysł tak jak Łukasz wspomniał spróbuj najpierw uciąć je do połowy i sprawdzić czy taki manerw cokolwiek pomożę.

 

Odpowiedz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum BCAA.pl!
Po publikacji odpowiedź będzie zatwierdzana przez moderatora