Rabat -10% od 199 zł NA WSZYSTKO!  Kod: 10TRENING   

Białko na noc?

 21 września 2017, 22:31

Co najlepiej brać na noc jakieś białko? Carbo czy może jeszcze coś innego. Kolega mówił, że pije jakieś białko kazeinowe. Co to jest i dlaczego akurat takie?

Jak nie wypiję to coś mi się stanie? sam już nie wiem za dużo tych informacji i człowiek powoli się gubi i miesza mu się w głowie.

Dajcie znać co sądzicie na ten temat.

 22 września 2017, 14:47

 Tak, na noc najlepiej pić odżywkę białkową.
Generalnie pierwszym etapem jest stwierdzenie czy masz niedobory białka w diecie ale 90% ludzi trenujących ma, także pewnie Ty też.
Jeśli tak, to kupujesz odżywkę białkową i łykasz w ciągu dnia.
Dobrą porą jest również picie przed snem, jako ostatni posiłek bez węgli.
Faktycznie na noc najlepsze są kaziny, które dłużej się chłaniają ale jeśli chcesz wybrać tylko jeden produkt, weź coś uniwersalnego, na przykład to:
https://www.bcaa.pl/biotech-usa/nitro-pure-whey-2200g-7768.html

Jest to białko szybciej wchłanialne ale wtedy masz produkt uniwersalny i dobry pod względem skład/cena.

 28 września 2017, 15:39. Zmodyfikowano 28 września 2017, 15:43

A gdzie w tym Nitro pure jest niby frakcja co uwalnia się dłużej niż kazeina? Przecież koleś chce coś typowo na noc - więc ma tylko do wyboru jajko lub kazeinę bo one będą uwalniały się najdłużej. Weź night protein blend Treca , dobra w smaku i spełni swoją rolę tą, która polecał Max nie zrobi roboty!

 29 września 2017, 11:37

Kazeina to dobry wybór na noc bo długo się uwalnia i daje uczucie sytości, jezeli nie jesteś w stanie zjeść ostatniego posiłku to można się nią podratować. Z takich ciekawszych jakie miałem okazję wypróbować to amixa i optimuma-z obu byłem zadowolony.

 29 września 2017, 12:56

Ja bym do tematu podszedł z jeszcze innej strony. Sen czyli najwazniejszy w moment w rengeracji, czy warto spożywać białko, ktore bedzie sie uwalniało przez kilka godzin a moze i nawet przez caly czas snu i w ten sposób zmuszać go do trawienia co za tym idzie gorzej sie regenerować. Moim zdanie zdecydowanie nie! Na noc jeżeli juz ma być to odżywka białkowa w zupełnosci wystarczy zwykłe WPC lub nawet jakaś mieszanka jak np wlasnie Nitro pure wymieniony wyżej, spożywamy w ten sposób coś do ogranizm powinien szybko przyswojć i dodatkowo bedzie miał czas na pełną regeneracje. Dodatkowo ja bym do tego dodał jeszcze węglowadany złożone o niskim IG zeby, które wpłyną na lepszą jakośc snu

 

Odpowiedz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum BCAA.pl!
Po publikacji odpowiedź będzie zatwierdzana przez moderatora