Dłuższy trening czy dłuższy sen?

 28 września 2017, 11:02

Siema często trening  wypada mi bardzo późnym wieczorem, po powrocie jem i klade sie w kime. Myślicie ze czasami warto zrobic dłuższy trening skracając przy tym wypoczynek? Jak sie dobrze wkreci to potrafie nawet godzinę dłuzej trenować :)

 28 września 2017, 14:56

Zdecydowanie, dłuższy sen będzie korzystniejszy dla nas. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że tak naprawde rośniemy podczas regenerecji czyli snu obok diety to najczęściej popełniany błąd przez adeptów siłownii a bez odpowiedniej regeneracji nie mamy co liczyć na dobre rezultaty. Druga sprawa ja nie jestem zwolennikiem trenowana dłużej niż godzinę chyba, że naprawde trenujemy dużą grupę mieśniowa jak plecy czy nogi i objetość treningowa jest duża wtedy tak trening może sie przedłuzyć ale nie jak napisales o godzine, nie widzę w tym sensu.

 28 września 2017, 16:26

Raczej nie, pamiętaj, że regeneracja to jeden z ważniejszych czynników jeśli chodzi o nasz rozwój na siłowni pod każdym względem.

Trening to tylko i wyłącznie bodziec dla mięśni, a gdy będzie trwał za długo i do tego ilość snu będzie zbyt krótka może te negatywnie przełożyć sie na nasze wyniki na treningu.

 

Odpowiedz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum BCAA.pl!
Po publikacji odpowiedź będzie zatwierdzana przez moderatora