Drop Set

 13 listopada 2017, 14:27

Ostatnio na siłce podsłuchałem jak rozmawia dwóch gości i jeden do drugiego że jak dołozył do treningu drop sety to ma dużo lepszą pompę. Co to takiego te drop sety może ktoś mi wytłumaczyć?

 13 listopada 2017, 14:39

Drop czyli zrzucać set seria więc w wolnym tłumaczeniu z języka angielskiego seria zrzucana..a o co dokładnie chodzi, o stopniowym zrzucaniu(zdejmowaniu) obciązenia podczas serii. Przykład wykonujesz wyciskanie załóżmy 80kg robisz kilka powtórzeń zdejmujesz cieżar do 60kg wykonujesz kilka powtórzeń(z reguły tyle ile możesz) itd 40kg kilka powtórzeń...stąd w rozmowie padło że większa pompa bo jakby nie patrzeć wykonujesz nawet po 30 powtórzeń w danej seri. Polecam spróbowac dropsety ale nie używaj ich za często 1-2 ćwiczenia podczas treningu w ostatniej serii danego ćwieczenia nie wiecej!

 15 listopada 2017, 17:44

Metoda jest raczej skierowana dla osób dość zaawansowanych, po tym co piszesz raczej do tej grupy nie należysz, więc nie koniecznie będzie to efektywna metoda dla Ciebie.

Jeśli już będziesz chciał próbować to zostaw na ostatnie 1-2 ćwiczenia... drop sety wykonywane w każdym ćwiczeniu spowodują spadek sił przy każdym następnym ćwiczeniu i tak na prawdę wyjdzie Ci to na gorsze, niż w przypadku ich braku.

To tylko metoda zwiększania intensywności treningu i powinna być stosowana z głową co jakiś czas.

 15 listopada 2017, 17:50

Niestety nie moge się zgodzić ze drop sety są skierowane do osób zaawansowanych, serią łączone, super serie jeszcze...ale drop set jak najbardziej mogą wykonywać go również początkujący zwłaszcza przy treningu mniejszych grup mięsniowych. I ze drop set spowoduje spadek sił? tez nie do końca mogę sie z tym zgodzić, spowoduje tylko mocniejsze ukrwienie danej parti co może wpłynąc delikatnie na efektywnośc kolejnych ćwiczen ale spadkiem sił raczej to nie ma nic wspólnego...

 16 listopada 2017, 15:27

Kolego ekspercie ....

W takim razie przy kolejny treningu nóg zacznij od przysiadów i skończ całość drop setem, bądź podwójnym dropem, przekonamy się czy nie odczujesz spadku sił podczas wykonywania kolejny ćwiczeń.

No i nie zapomnij podzielić się wrażeniami ;)...

 16 listopada 2017, 15:52

Kolego, z całym szacunkiem planu treningowego nie będziesz mi układał. Ja mogę wykonać kazdą serie w kazdym ćwieczeniu jako drop set i uwierz mi nie wpłynie to w żaden sposób na mój trening, zapraszam na trening  do sportery to gwarantuje Ci ze nawet bez drop setów będziesz miał dosyc po pierwszym ćwiczeniu. A skoro piszesz ze drop sety są tylko dla zaawansowych to widać ze masz dość marne pojęcie o treningu, no ale oczywiście mogę sie mylic i moze to ja po 11 latach treningu nie mam pojęcia...

 

Odpowiedz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum BCAA.pl!
Po publikacji odpowiedź będzie zatwierdzana przez moderatora