Hantle czy sztangi?

 28 września 2017, 11:34

Siema jak myślicie co lepsze w treningu klatki piersiowej?

Chodzi mi głównie o wyciskanie na ławce płaskiej?  Cały czas robiłem sztangą wiadomo rekord musial sie zgadzać ale nie zauwazyłem zbyt duży rezultatów jeśli chodzi o masę mięsniową? bardziej dorobiłem sie bólu barków

Co o tym myślicie pozdro!!

 28 września 2017, 22:26

Tak naprawde sztanga i hantle dają nam trochę inny rodzaj ruchu więc i mięsień oraz stawy trochę inaczej pracują. Jeżeli masz problem ze stawami to proponuję jednak skupić się bardziej na hantlach przez wzgląd na większą swobodę ustawienia stawu.

Sam mam problemy z barkami od różnych ćwiczeń i od kiedy skupiłem się głownie na treningu klatki z hantlami to ból sie zmniejszył.

 29 września 2017, 10:57

Dokładnie jak napisał Maniek plus z moich obserawcji wynika, że na hantlach szybciej da sie nauczyć czucia mięsniowego, łatwiej wyizolować grupę mięsniowa nad którą pracujemy przy wyciskaniu sztangą czy to na klatke czy barki często w gre wchodzi naszee EGO i używamy za dużych ciężarów co tam idzie łatwo sie nabawic kontuzji, bolu stawów i przedewszystkim kontrole nad ciężarem przejmuje inna grupowa mięsniowa.

 

 29 września 2017, 11:01

Hantle są spoko jak trenujesz sam, możesz wziąc większy ciężar nie martwiąc sie że Cie przygniecie i bedzie lipa na siłce. Jak jest za dużo to można poprostu odrzucić na bok wiadomo persnoal z siłownii sie wkurzy i przyjdzie z awanturą ale chociaż nie wyjdziesz na leszcza. Ale wiadomo sztanga tez jest git jak sie idzie w 2-3 osoby na trening to fajnie porywalizowac kto więcej wycisnie.

 

Odpowiedz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum BCAA.pl!
Po publikacji odpowiedź będzie zatwierdzana przez moderatora