Rabat na odżywki! -10% od 199 zł  Kod: RABAT10  

Ile białka na porcje

 7 grudnia 2017, 15:22

Jak w temacie, staram sobie rozplanować dietkę i pytanko do Was ile opytymalnie białka na jeden posiłek dać? Dodam tez że niczym sie nie wspomagam bo z tego co slyszałem to dosc istotne jesli chodzi o podaz białka?

 7 grudnia 2017, 16:27

Zależy też ile ważysz, i jak duża posiadasz masę mięsniową cięzko tak cokolwiek anonimowo przez internet ustalic i cos doradzic w takiej kwesti, ale zakładając po tym co napisales w pytaniu myślę ze 30g białka czyli np 150g kurczaka na porcje będzie idealnym rozwiązaniem. Jezeli masz posilek która składa sie z białka w proszku tutaj dałbym 40g więc raczej organizm osoby takiej jak Ty nie jest w stanie przyswoic na raz.

 7 grudnia 2017, 17:36

W takim razie Łukasz jak sie mają do wchłanialaności białka diety typu Intermitten Fasting czy poprostu okresowy post w którym bardziej skupiamy  na dostarczeniu większości lub wszystkich kalorii w ciągu pory wieczornej? W tym wypadku białko w większej ilości się nie wchłonie?

 7 grudnia 2017, 17:55

Dla osoby która sie niczym nie wspomaga i ma poziom testosteronu na normalnym poziomie? I nie waży wiecej niz 90kg? tak nie wchłonie sie większa ilosc białka. Poza tym w zyciu nikomu bym nie polecił diety IF tak samo jak IFYM itp wg mnie na takich dietach sylwetki nie zbudujesz i żaden OWCA z WK i inni mnie nigdy nie przekonają. Tak jezeli jestes gosciem ze stazem znasz swój organizm plus stosujesz srodki takie jak testesoreon oczywiscie dieta jak IF i jedzenie na wieczór ponad 100g bialka mzoe sie sprawdzić na "trzymanie formy" ale mięsa to Ty tak nie dobudujesz.

 7 grudnia 2017, 18:41

Co za głupoty wypisuje tutaj Pan Ekspert...

Znam wiele przypadków, gdzie chłopaki jedli po 3 posiłki dziennie, podaż białka w posiłku była zdecydowanie większa, niż te wspomniane 40 g i jednak jakieś mięso dobudowali...

Liczy się dzienna podaż białka, i zjadając więcej, niż 40 g całość zostanie przyswojona.

Oczywiście optymalniejszą wersją jest kilka razy osiąganie progu leucynowego i syntezy białek w ciągu dnia, ale suma sumarum na pierwszym miejscu jest podaż białka w ciągu całego dnia.

 8 grudnia 2017, 11:49. Zmodyfikowano 8 grudnia 2017, 11:56

Przyznaje racje Sebastianowi, troszkę poszperałem i zrobiłem aktualizacje mojej bazy danych i okazało sie ze miałem bardzo stara wiedzą w tym temacie zamkniętą w kręgach bodybuilding gdzie nijak to sie ma do zwykłej osoby. Wiadomo człowiek uczy sie całe życie, im więcej wiemy uświadamiamy sobie że tak naprawde wiemy mało i tak samo jestem tym razem. Pokora i umiejętność przyznania sie do błędu wiadomo każdemu przychodzi to cięzko ale w takich przypadkach trzeba. Pozdrawiam!

 

Odpowiedz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum BCAA.pl!
Po publikacji odpowiedź będzie zatwierdzana przez moderatora