🔥 Rabat na odżywki ❗ -15%    Kod: 15PROMO  

Koenzym Q-10 i maksymalna dawka?

 9 lutego 2018, 11:08

Jak w pytaniu interesuje mnie dopuszczalna maksymalna dawka tego preparatu, jaka mozna przyjmowac w ciagu dnia? Ktos z was moze wie?

 9 lutego 2018, 15:23


Dotarłem do tego typu informacji:
Wiele badań klinicznych pokazuje korzystne efekty przy stosowaniu dawek 100-300 mg dziennie. Jego podawanie powoduje wyraźną poprawę stanu klinicznego chorych z chorobą niedokrwienną serca, jest korzystne w leczeniu zawału serca i nadciśnienia. CoQ10 w dawce 150 mg dziennie zmniejsza stres oksydacyjny i stan zapalny u pacjentów z miażdżycą.
Większość ekspertów zaleca jednak dla dorosłych co najmniej 200 miligramów dziennie, aby doświadczyli prawdziwych korzyści z niego płynących. Ludzie ważący w okolicach 100 kilogramów powinni oczywiście rozważyć większą dawkę.
Mimo, że suplementacja koenzymem Q10 uważana jest ogólnie za bardzo bezpieczną i stosuje się go od wielu, wielu lat (również w medycynie), to jednak mogą wystąpić skutki uboczne takie jak:

Łagodna bezsenność, podwyższone poziomy enzymów wątrobowych (przy dawce 300mg), wysypka, nudności, bóle brzucha, zawroty głowy, wrażliwość na światło, drażliwość, ból głowy, zgaga i zmęczenie. Toksyczności nie zaobserwowano.

 

Odpowiedz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum BCAA.pl!
Po publikacji odpowiedź będzie zatwierdzana przez moderatora