Rabat na odżywki! -10% od 199 zł  Kod: RABAT10  

Olej mct

 21 listopada 2017, 17:39

Co myslicie o stosowaniu oleju mct jako źródło tłuszczu w diecie? I ewentualnie jaka częśc całosci tłuszczy mogła by pochodzic z oleju mct?

 22 listopada 2017, 15:31

Niestety ale nie jest to dobry pomysł.

Olej mct dałbym okołotreningowo i tylko wtedy jako szybkie źródło energii, ale w ciągu dnia większe dawki i bazowanie na MCT jako źródle tłuszczy na sto procent skończyłoby się w toalecie, no i potrzebujemy wszystkich rodzajów tłuszczu, więc nie skupiaj się na jednym tylko różnicuj te źródła.

 23 listopada 2017, 18:13

Ja daję olej mct do posiłku przedtreningowego i jak dla mnie tylko wtedy ma swoje zastosowanie...

Jak kolega wcześniej napisał, w większej dawce kończyłem po chwili w toalecie, i jak dla mnie optymalne ilości to 5, max 10 ml dziennie.

W oleju kokosowym, także część tłuszczy stanowią właśnie MCT, więc włącz go do diety także, jeśli własnie na tym rodzajów tłuszczy Ci zależy.

 24 listopada 2017, 16:50

Pamietaj że dla naszego organizmu istotne jest kilka rodzajów tłuszczy. W tym wypadku MCT przed treningiem jak najbardziej ok lub w moentach kiedy chcesz zwiększyć energię lub szybciej ją uzupełnić.

Co do porcji jednorazowej to tak naprawdę wszystko zależy od tolerancji którą możesz sobie wyrobić ziwiększając powoli dawki tego tłuszczu.

 

Odpowiedz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum BCAA.pl!
Po publikacji odpowiedź będzie zatwierdzana przez moderatora