Pierwszy suplement

 12 października 2017, 13:35

Moj brat ma 175cm i wazy 64kg nigdy nie bral zadnych wspomagaczy tylko trenowal na sucho a zalezy mu na wiekszej masie. Co moze wziac na pierwszy raz? Dodam ze ma 16lat. Co zaproponujecie, moze jakis bulk albo izolat? Ogolnie cos dobrego jakosciowo zeby bylo nie jakis tani szajs. I czy w tym wieku moze juz brac te suple nie bedzie to za wczesnie?

 12 października 2017, 15:06

Suple może brać jak najbardziej, z tym, że z głową i po kolei, zaczynając najlepiej od odpowiedniej podaży składników odżywczych, a kończąc na typowych wspomagaczach jak kreatyna.
Jeśli ma szybki metabolizm, niech weźmie gainera, uzupełni kalorie oraz białko i masa powinna się ruszyć, na przykład:
https://www.bcaa.pl/biotech-usa/hyper-mass-5000-4000g.html

Na drugim miejscu w tym wieku postawiłbym na BCAA - szybsza regeneracja i więcej siły, na przykład 1g BCAA amixa:
https://www.bcaa.pl/amix/bcaa-gold-300tab.html

 12 października 2017, 17:22

Nie ma żadnych przeciwskazań by nie mógł brać takich suplementów -na strat dobrym rozwiązaniem będzie dla niego gainer (odżywka białkowo-węglowodanowa z przewagą węgli) fajnie jak dla mnie sprawdził się mass core z fa oraz carbo jet gain z amixa (oba maja dobre źródło węgli oraz białka a stosunkowo nie dużo cukru) do tego później dorzuciłbym mu mono (bo w tym wieku to już biorą kreatynę- poza tym w czerwonym mięsie też ona występuje:)) jakieś witaminki i bcaa na regenerację. Wszystko oczywiście zależy od funduszy więc jeżeli ma być tylko 1rzecz to weź mu gainera:)

 

Odpowiedz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum BCAA.pl!
Po publikacji odpowiedź będzie zatwierdzana przez moderatora