Setki odżywek z dodatkowym rabatem! -10%  Kod: RABAT10  

Problem z dawkowaniem kreatyny

 24 listopada 2017, 17:29

Wszyscy od pewnego czasu mowia mi, ze dzienna dawka kreatyny do stosowania calorocznego to 5g ale na opakowaniu napisane mam by na porcje przyjmowac 3g wiec jak to rozumiec brac tylko te 3g czy 3g po treningu + 2g dorzucic przed snem?

 24 listopada 2017, 17:42

Wszyscy dobrze ci mówią:) 5g kreatyny,  jeżeli chcesz przyjmować ją przez cały rok w zupełności ci wystarczy. Nie rozdrabniałbym się na rozdzielenie tej porcji tylko brał w DT 5g po treningu i w DNT 5g rano.

 25 listopada 2017, 20:03

Ja biorę przez cały rok 5 g dziennie i jest w porządku.

Przez długi okres czasu była mowa, że organizm do kreatyny się przyzwyczaja i stosowanie jej cały rok jest bez sensu, ale logicznie myśląc, to gdy osiągamy nasycenie kreatyną, to lepszym rozwiązaniem jest podawanie jej w mniejszej dawce, aby nasycenie utrzymać na najwyższym poziomie, niż odstawiać i nasycenie tracić...

 26 listopada 2017, 15:53

Ja znowu bym wrzucił 10g w dzień treningowy 5g przed i 5g po treningu. A w dzień nietreningowy 5g w zupełności wystarczy. I to prawda nikt już nie robi żadnej fazy nasycenia, ładowania itd nie ma to najmniejszego sensu. Więc stosuj tak jak Ci poradzili chłopaki wyżej albo sporobuj mojej wersji. I uprzedzam pytanie w dzień nietreningowy bez znaczenia kiedy weźmiesz porcję 5g.

 

Odpowiedz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum BCAA.pl!
Po publikacji odpowiedź będzie zatwierdzana przez moderatora