Przerwy miedzy seriami

 24 listopada 2017, 14:28

Jakie przerwy zalecacie miedzy seriami? Ma to jakies wielkie znaczenie bo czasami widze jak na silowni goscie odmierzaja przerwe z zegarkiem w ręku...

 24 listopada 2017, 14:50

Tez widuje takie osoby i cały czas mnie zastanawia po co cos takiego? Jesli chodzi o przerwy miedzy seriami nie ma jakis specjalnych zalożen. Jak trenuje to poprostu czekam az troszke tętno sie uspokoi szczeze mówiąc nigdy nie mierzyłem nigdy z zegarkiem ale myślę ze max półtorej minuty to trwa ale tak jak mowie nie ma co tutaj zbytnio sie wczuwać!

 24 listopada 2017, 16:11

W USA badają wszystko. Pstatnio więc natknąłem się na badania dowodzące, że optymalny czas między ćwiczeniami, które mają służyć poprawie siły powinny trwać od 2 do 3 min. W tym czasie od nowa następuje nagromadzenie się energii czyli ATP a co za tym idzie kreatyny w naszych mięsniach co pozwala optymalnie wykorzystać naszą siłę.

 28 listopada 2017, 15:26

Wszystko też zależy od celu treningowego, czy są to ćwiczenia wielostawowe w zakresach typowo siłowych (do 5) wtedy przerwy powinny trwać nawet do 5 minut.

Inaczej ma się to przy ćwiczeniach izolowanych, gdzie odpoczywamy tylko do lekkiego uspokojenia tętna, bez większego spinania się o czas odpoczynku między seriami.

 

Odpowiedz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum BCAA.pl!
Po publikacji odpowiedź będzie zatwierdzana przez moderatora