Śniadania białkowo tłuszczowe

 28 września 2017, 22:32

Co o tym sądzicie? Teraz to takie modne aby jeść od rana głownie białko połączone z tluszczem. Teraz co czytam na FB lub insta to każdy dodaje, że własnie zjadł jajecznice na boczku czy coś w tym stylu.

Jaki to ma wpływ na organizm w porównaniu do śniadania klasycznego czyli jakichś płatków z odżywką czy czegos podobnego?

 23 października 2017, 17:38

Bardzo dobry pomysł wprowadzić takie śniadanie do swojej diety, sam stosuje od rana białko-tluszcz od dawna. U mnie wykluczenie ze śniadania węglowodanów przyniosło same korzyści, najwazniejszą znich było brak nagłego spadku energii ok godziny po sniadaniu(powodował to wyrzut insuliny, który występuje po spozyciu węgli) drugą rzeczą po sniadaniu w którym był np płatki cały dzien miałem problemy z apetytem oraz wydętym brzuchem teraz tego problemu nie ma. Oczywiscie nie na kazdego podziała to tak super ale mysle ze warto spróbowac takiego rozwiązania.

 25 października 2017, 17:32

Bardzo dobry pomysł nawet nie ze względu na popularność a z powodu wyrzutów insuliny która po posiłku B+T będzie mniejsza niżeli po posiłku z węglowodanami. 

Kolejna kwestia jest też taka, że śniadanie B+T nie sprawdzi się np w przypadku kiedy trenujesz rano albo masz dość ciężką pracę fizyczną wtedy organizm potrzebuje paliwa w postaci węglowodanów. Wszystko to kwestia indywidualna i tego jak masz rozłożony dzień. 

 

Odpowiedz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum BCAA.pl!
Po publikacji odpowiedź będzie zatwierdzana przez moderatora