Setki odżywek z dodatkowym rabatem! -10%  Kod: RABAT10  

Trening codziennie

 4 listopada 2017, 11:59

Można ćwiczyć codziennie? Rzadko się spotykam z takim podejsciem ale chętnie się dowiem bo tak dobrze mi się trenuje, że chętnie na siłownie chodził bym codziennie i coś porobił.

Nie zatrzyma to moich wyników? Może lepiej zostac przy trenowaniu np. 5x w tygodniu?

 4 listopada 2017, 12:02

To zależy...

Moim zdaniem warto chociaż jeden dzień poświęcić na całkowitą regeneracje organizmu, bez obciążania go treningiem siłowym, bo wiele osób zapomina jak ta regeneracja jest ważna, a i efekty pewnie będą lepsze, niż jak tej regeneracji będzie za mało.

Dodatkowo musisz zadbać o mniejszą objętość treningową w przypadku trenowania codziennie, aby mięśnie nie były nadmiernie przeciążane.

 5 listopada 2017, 10:58

Ja kiedyś próbowałem trenować codziennie przez okres 3 tygodni, rezultat....

Niechęć do treningów, bóle mięsniowe, słaby sen i ogólne objawy przetrenowania, treningi codziennie zostawmy zawodowcą, a dla amatora trening 5 razy w tygodniu będzie zupełnie wystarczający.

 9 listopada 2017, 12:25

Wszystko zależy od stopnia zaawansowania, suplementacji oraz odżywiania. Zawodnicy szykujący sie do zawodów potrafią wykonać nawet 14 jednostek treningowych w tygodniu wliczając w to cardio oczywiście. Ale Tobie nie polecam takiego rozwiązania. Ja bym polecał dla początkujących 3x w tygodniu, osoby średnio zaawansowane 4, zaawasowane 4-5. Nie widze sensu robienia więcej, chyba że to sprawia Ci az tak wielką przyjemnośc lub chcesz poprawić słabą partie wtedy 6 trening można dołożyć ale 7? to juz naprawde hardcore...

 

Odpowiedz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum BCAA.pl!
Po publikacji odpowiedź będzie zatwierdzana przez moderatora