Rabat na odżywki! -10% od 199 zł  Kod: RABAT10  

Waga za szybko rośnie

 23 grudnia 2017, 11:09

Kalorie policzone, staram się trzymać swojej rozpiski mam nadwyżkę około 400kcal. Makro staram się trzymać na poziomie 50% węgle, 25% białko i 25% tłuszcz. Jem tak około 3tygodnie i zauważyłem znaczny skok wagi około 3-4 kg. Wydaje mi się, że to  chyba trochę za szybko jeżeli cały okres ma trwać 12tygodni w tym wypadku.

 23 grudnia 2017, 14:31

Prawie 4 kilo to faktycznie szybko. Może mieć na to wpływ kilka powodów. Jeżeli miałeś przez dłuższy czas deficyt kalorii to aktualnie możesz porpstu magazynować glikogen i przez to waga też rośnie. Drugim powodem może być za duża ilość nadwyżki kalorycznej i zaczynasz magazynować wodę oraz poźniej faktycznie tkankę tłuszczową. Jeżeli kompozycja sylwetki się nie zmienia to waga rośnie to wszystko jest ok.

 28 grudnia 2017, 00:28

Ja bym poczekał jeszcze z tydzień max 2 na takim bilansie i sprawdził co się będzie dalej działo. Być może miałeś straszne braki gliogenu w organiźmie i organizm teraz chłonie kalorie jak gąbka co odbiło się na szybkim skoku wagi 3-4kg to znowu nie jest jakaś tragiczna cyfra w okresie 3 tygodni :-)
Tak jak mówię ja bym jeszcze chwile poczekał i sprawdził potem jak to będze wyglądało.

 

Odpowiedz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum BCAA.pl!
Po publikacji odpowiedź będzie zatwierdzana przez moderatora