Rabat na odżywki! -10% od 199 zł  Kod: RABAT10  

Wyciskanie hantlami

 24 listopada 2017, 14:24

Siema ile serii polecacie robic na wyciskanie hantlami? chodzi mi o klatke i barki i w jakim zakresie powtórzeń najlepiej.  Zawsze trenowałem sztanga ale chce przerzucic sie na hantle zebt zszkowoac miesiec ale nie wiem jak sie zabrac do tego...

 24 listopada 2017, 14:45

Myslę ze 2 serie rozgrzewkowe i 3-4 serie robocze bedą najlepszym rozwiązaniem jesli chodzi o wyciskanie. Sam jestem wielkim fanem hantli i praktycznie nie uzywam sztang w formie wyciskania więc Twój pomysl o zmianie uwazam za bardzo trafiony. Co do zakresu powtórzeń mysle ze w tych seriach roboczych powinnienes celowac w 10-12 ruchów, progres murowany więc do dzieła!

 25 listopada 2017, 20:18

Też jestem zdecydowanym wielbicielem hantli, jednak przy treningu siłowym mają swoje minusy i plusy.

Do plusów można zaliczyć na pewno większy zakres ruchu, dopięcie mięśnia w szczytowej fazie.

Minusem jest na pewno większe ryzyko kontuzji, i bazowanie na większym zakresie powtórzeń, bo jednak wyciskanie hantli w zakresie 5 powtórzeń i mniej, zbyt wielkiego sensu mieć nie będzie, a ryzyko kontuzji spore.

 27 listopada 2017, 13:14

Hmm więszke ryzyko kontuzji na hantlach?? Skąd wziąłeś taką informacje? Odkąd zacząłem trenowac na hantlach nie mialem zadnej kontuzji nic mnie nie boli itd. Na sztandze zawsze cos mnie bolalo na treningu nie mówiąc o kilku kontuzjach, więc nie wiem skąd wytrzasnałes takie info a co do zakresu powtórzeń na sztandze ma sens robienie 5 ruchów i mniej w celu budowania sylwetki hmm?

 

Odpowiedz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum BCAA.pl!
Po publikacji odpowiedź będzie zatwierdzana przez moderatora