Wygląd na masie

 4 listopada 2017, 15:56

Czy każdy kto buduje masę musi zalewać się jak jakaś świnia? Co widzę to każdy mówi, że jak jesteś na masie to na 100% się zalejesz.

Bardzo chętnie dobudował bym trochę mięcha ale nie chcę po 2 miesiącach budowania utracić całej definicji nad, którą tak cięzko pracowałem.

 5 listopada 2017, 10:57

Jasne, że budowanie masy nie wiąże się z zalewaniem się tłuszczem, to raczej głupota osób które budując masę jedzą mnóstwo kalorii, niekoniecznie dobrej jakości, bo w końcu masa, więc cyferki na wadze muszą być jak największe, a potem okazuje się po okresie redukcji, że tej masy nie zbudowali zbyt wiele, a większość to woda i tłuszcz.

Obserwacja, nie duża nadwyżka kaloryczna, aeroby/interwały to klucz do dobrej jakościowo masy.

 9 listopada 2017, 12:41

Zgadzam sie przedmówcą ale z drugiej strony jestem zdania, że trzeba sie troszkę zalać na masie. Mięsnie rozwiajaą sie w środwisku wodnym, więc zachowując bardzo niski body fat mogę sie założyć że nie dobudujesz zbyt wiele masy mięsniowej. Również jezeli waga nie skoczy znacząco w górę, progres siłowy też nie będzie zauważalny więc odpowiedź nasuwa sie sama bez dużych cięzarów masy nie zrobimy.... Więc nie bój sie zalać a zobaczysz jaki progress zanotujesz a skoro juz raz zrobiłes "definicje"to kolejny raz nie będzie taki ciężki.

 

Odpowiedz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum BCAA.pl!
Po publikacji odpowiedź będzie zatwierdzana przez moderatora