Rabat na odżywki! -10% od 199 zł  Kod: RABAT10  

Wyprosty na czwórki

 14 listopada 2017, 15:18

W którym momencie treningu polecacie robić to ćwiczenie czy na początek na rogrzewke a moze na koniec na dobicie nóg. Zaznacze tez czworogłowe bardzo szybko łapią u mnie pompe?

 14 listopada 2017, 15:23

Tak naprawde to ćwiczenie można robić w każdym momencie treningu. Ja natomiast lubie je wrzucić na koniec treningu własnie na dobocie czwórek. Tobie tez bym tak radzil skoro bardzo szybko pompują Ci sie nogi bo jezeli zrobisz je jako pierwsze czwórki podejda krwią za bardzo to pózniejszy trening moze nie byc tak efektywny jak powinien.

 15 listopada 2017, 17:41

Zdecydowanie lepiej zostawić ćwiczenia izolowane na koniec treningu na tzw. dobitkę.

Skup się na początku treningu na ćwiczeniach wielostawowych jak przysiady, jeśli wprowadzisz wyprosty na początku treningu, to automatycznie siła w siadach spadnie, przez co objętość treningowa również spadnie.

 16 listopada 2017, 15:29

Także zawsze zostawiam sobie wyprosty na koniec, zazwyczaj w serii łączonej w uginaniem na dwugłowe, na koniec treningu sprawdzi się idealnie.

Nie wyobrażam sobie zrobić na początku treningu wyprostów i przejść np. do przysiadów, więc takie ćwiczenia zawsze na koniec.

 17 listopada 2017, 16:38

Ja np często zaczynam od wyprostów, w celu wstępnego zmęczenia mięsnia plus dogrzanie i rozruszanie kolan. Więc można tez i zaczynam od wyprostów.. czemu nie? Ale wiadomo że wtedy sie robi to ćwiczenie w troche innym celu, ja na koniec za to uwielbiam dowalic nogi wykrokami nie ma dla mnie lepszego killera na koniec treningu.

 

Odpowiedz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum BCAA.pl!
Po publikacji odpowiedź będzie zatwierdzana przez moderatora