Za dużo kcal w diecie

 4 października 2017, 15:08

U mnie wieczna masa ale ostatnio mam wrażenie ze nie idzie to w dobrą stronę.

Zauwazyłem ze strasznie urosły mi boczki czyli to co nie bardzo chcialbym. Diete trzymam bardzo czysto praktycznie wogole nie podjadam. Myslicie ze za duzo jem nawet ryżu i stąd moze być taki efekt? Na brak apetytu nie narzekam i mogłbym wcisnąc jescze wiecej ale czy ma to sens wogole?

 4 października 2017, 19:25

Wieczna masa również nie jest porządana. W tym wypadku organizm najprawdopodobniej buntuje się przed za duża ilością kalorii i dlatego zaczyna magazynować energie w postaci tłuszczu. Proponował bym obciąć na jakieś 4-6 tyg. kalorie i zrobić tzw. mini cuta aby poprawić wrażliwość na makroskładniki.

Jak trochę uda się zrzucić to znowu zwiększ kcal i powinno ładnie iśc dalej.

 4 października 2017, 23:38

To, że jesz same "zdrowe" produkty nie oznacza, że nadmiar kalorii nie odłoży się w postaci tkanki tłuszczowej.

Na Twoim miejscu jednak skompowałbym inaczej dietę, i obniżył jej kalorykę, gdyż widocznie jesteś w zbyt dużej nadwyżce kalorycznej.

Ewentualnie gdy poziom tłuszczu jest już duży, to jak Maniek wspomniał zrób minicut'a czyli krótką redukcję która pozwoli zrzucić zbędny balast, pomoże w uwrażliwieniu na insulinę, co przełoży się na późniejsze budowanie CZYSTEJ masy mięsniowej.

 5 października 2017, 22:37

Też miałem podobny problem na początku swojej przygody z siłownią i dietą.

Wydawało mi się, że jak zdrowo jem, to nie ma możliwości, aby łapał tłuszcz... no i po 3 miesiącach byłem 10 kg cięższy i wcale nie była to masa mięśniowa tylko w większości tłuszcz.

Poszedłem do poleconego trenera który rozpisał mi dokładny bilans kaloryczny z podziałek na makro (białko,węgle,tłuszcze) no i waga zaczęła szybko spadać, wygląd się poprawił, więc bilans kaloryczny w ciągu dnia to klucz do sukcesu ;).

 

Odpowiedz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum BCAA.pl!
Po publikacji odpowiedź będzie zatwierdzana przez moderatora