Zakwasy a trening

 22 listopada 2017, 15:34

Bardzo często po treningu nóg doskwierają mi mocne zakwasy na nogach, a, że treningi nóg w tygodniu mam dwa, to czasami odczuwam jeszcze bolesność na kolejny treningu, stąd moje pytanie ...

Optymalnym rozwiązaniem będzie trenowanie nóg z obolałością mięśniową, czy dać im się porządnie zregenerować i atakować następny trening dopiero jak ból ustanie ?

 22 listopada 2017, 16:29

Wszystko zależy jaki jest to rodzaj treningu. Typowo siłowy czy pompujący? Jeżeli pompujący to delikatnie możesz przetrenować tą partię wykonując większą ilość ruchów.

Sam wykonuję trening nóg dwa razy w tygodniu właśnie w ten sposób jeden siłowy drugi pompujący i efekty są zadowalające.

 23 listopada 2017, 18:16

Hmm ja także nie przejmuje się obolałością po treningową i nawet jak znowu wypada mi obolała partia (trenuję partię 2 razy w tygodniu) to wykonuje więcej serii wstępnych, mocniej przykładam się do rozgrzewki danej partii i w trakcie treningu odczuwam zdecydowanie mniejszy ból, niż przed.

Więc śmiało możesz trenować obolałą partię, bo zakwasy po treningu, to już kwestia bardzo indywidualna i nie musi ona świadczyć o kiepskiej regeneracji.

 

Odpowiedz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum BCAA.pl!
Po publikacji odpowiedź będzie zatwierdzana przez moderatora