Bartlomiej Z.

Brak zdjęcia
Mężczyzna

Napisane opinie

Białeczko w mojej opini, średniej klasy.
Parametry techniczne jak rozpuszczalność i pianą są w wysokim standardzie - ale niestety same makroskładniku kuleją w porównaniu z konkurencją.
Miarka w opakowaniu sugerowana jest na 30g. Na wadze sprawdziłem 2razy. 20g w scoopie - dla kogoś kto ufa etykiecie to kilka naście do kilkudziesięciu gram białka dziennie mniej w diecie. A warto poprawnie oznaczyć opakowanie.
Smak czekoladowy nie zachwyca - wielu producentów ma lepsze zestawienie.
Co do chemii i składników - nie oceniam tego za wysoko, po 3 dniach od razu opuchły mi węzły chłonne - a te zwyczajowo mi puchną jak tylko jakiś chemiczny zapychacz się trafi. Stąd tylko 3 gwiazdki.

Skusiły mnie opinie "specjalistów" z netu. Testowałem już sporo białek z top10 ale w tym przypadku porażka. Po 1 smak berry blast - jest nijaki.
Po 2 coś jest w składzie, że co zjem, to lata to po jelitach i zamiast ładnie się trawić, to burczy i bulgocze.
Testowałem dopiero co 2kg Sciteca, 2kg Optimum Nutrition, na żadnym wheyu nie miałem takich ciekawostek, jak po tym. I niestety muszę śmiało powiedzieć, że do Dymatize nigdy nie wrócę!! I jeśli mam doradzić, to zdecydownie odradzam - w tej cenie konkurencja oferuje lepsze produkty.

Bardzo dobry gainer, długo trzyma a dodatki BCAA oraz enzymów wspomagających trawienie bardzo dobrze wspomagają regenerację potreningową. Lecę z nim rano i po treningu - i 100% lepsze efekty niż przy gainerach konkurencji. Rozpuszczalność ok choć jest bardzo gęsty - smak ciastko z kremem ujdzie, ale nie polecam, za słodki przy tej gęstości. 100g rozpuszczone w 300ml mleka daje efekt jak shake znanej sieci fastfood.(z zimnym mlekiem super)
Najlepszy gainer jaki testowałem - następnym razem wezmę Czekoladę.

Jest moc w tym produkcie, przy tak dużej ilości w kapsułce można śmiało zjeść nawet na 20 minut przed wysiłkiem. Jak tylko glikogen zleci akurat karnityna będzie w obiegu. Jedyne co boli to wielkość kapsów. Myślę, że dla osób z wrażliwym przełykiem fajniejsze by były tabsy 750x2. Może kiedyś olimp to wypuści. Warto przepić szklanką wody, bo na czczo taki kaps potrafi się nie raz odbić.

Dobrą L-carnityna w dobrej cenie. Tabletki bezsmakowe, nie kruszą się, nie są niczym posypane. Przyswajalność bardzo dobra.
Jeśli ktoś słabo znosi kapsułki to te tabletki są dobrą alternatywą - do tego sama ilość karnityny pozwala stosować ja i u osób młodych i u zaawansowanych. W przypadkach dużych tabletek lub kapsułek gdzie karnityny w sztuce jest 1000mg do 1500 mg rożnie to bywa. Ja akurat preferuje mniejsze tabletki, zwłaszcza jeśli przed bieganiem biorę dodatkowe suplementy i na czczo.

Rozpuszczalność super, piana minimalną, smak ok. Działa bardzo dobrze - chociaż chętnie bym tam widział więcej BCAA :) Opowieści o super słodkim smaku prawdziwe tylko jeśli ktoś miksuje 3scoopy w 200-300 ml wody\mleka.
Natomiast jest coś z tą chemią w tym produkcie, przy rozpuszczaniu w wodzie pozostaje dziwny posmak w ustach.
Spokojnie mogę polecić jako uzupełnienie diety.
Jeśli ktoś opiera przyrost o suplementy whey to zdecydowanie polecam UniversalNutrition - jak ten megapak skończe myślę że wróce do UN.

1. Wielki plus za doskonałe mieszanie i rozpuszczanie tego cuda.
2. Mały plus za smak i zapach - nie śmierdzi jak typowe odżywki serwatkowe, a i smak czekoladowy - faktycznie smakuje
3. Co do faktycznego przyrostu ciężko się wypowiadać, ale dla mnie działa świetnie.

Universal przekonał mnie do siebie tym produktem.