Rabat na odżywki ❗ -15%    Kod: WYCINKA15  

Cardio na masie

Cardio na masie

Odwieczne pytanie, czy robić cardio podczas budowania masy mięśniowej, czy nie? Dla mnie odpowiedź jest tylko jedna - oczywiście że tak, choć we wcześniejszych latach były okresy gdzie odpuszczałem trening aerobowy to jak wiadomo też nigdy nie miałem takiego sezonu masowego z prawdziwego zdarzenia i takich ilości jedzenia jak obecnie. Zawsze musiałem pamiętać, że na redukcji czeka mnie zejście do kategorii 75kg.

Jakie plusy daje robienie cardio na masie? Oczywiście opisze to na swoim przykładzie, bo takie informacje będą najbardziej wiarygodne. Jak wiadomo każdy organizm jest inny i co się sprawdzi u mnie nie koniecznie już u kogoś innego. Na pewno pierwszą rzeczą, którą zauważam jest trzymanie stosunkowo niskiego poziomu tkanki tłuszczowej co na pewno przekłada się na jakość dodawanych kilogramów. Bez sensu jest narzucanie na siebie bezmyślnie wagi, która jak się okazuje później to sama woda i tłuszcz. Drugą rzecz jest apetyt, oczywiście są dni gdzie na samą myśl, że znowu muszę zjeść jest mi niedobrze, ale takich momentów jest naprawdę mało i na razie nie mam większych problemów z przejedzeniem swojego dziennego zapotrzebowania. Bez wątpienia wiąże się to z wrażliwością insulinową, którą też utrzymuje dzięki porannej rutynie.

Obecnie robię 5 sesji w tygodniu po 25minut - oczywiście rano na czczo i dla mnie jest optymalne, więc raczej to się nie zmieni do końca okresu budowania masy mięśniowej. Pytanie ile on jeszcze potrwa? To się dopiero okaże, ponieważ zbliża się końcówka roku i trzeba będzie podjąć decyzje o planach startowych na 2019rok.

Cardio na masie

Wtorek, 30 października 2018

Artykuł nie był jeszcze oceniany.

Zaloguj się, aby ocenić.

Mogą Cię zainteresować

Cały czas do przodu!!

Cały czas do przodu!!

Aktualnie cały czas poznaje nowy system i podział treningowy ale na dzień dzisiejszy moge powiedzieć, że to był dobry wybór...

Chest day

Chest day

Drugi tydzień ciężkich treningów w toku, takiej motywacji nie miałem nigdy wkraczając w off-season co bardzo dobrze wróży i daje...

Cel jest coraz bliżej...

Cel jest coraz bliżej...

Mamy dzisiaj środę, akurat wypadł mi dzień wolny od pracy, z raportami od podopiecznych jestem
na bieżąco, więc wyjątkowo dzień bez większych obowiązków prócz...

Do rekordu jeszcze daleko

Do rekordu jeszcze daleko

Druga sesja martwych ciągów w tygodniu? Czemu nie! W sobotę postanowiłem sprawdzić jak pójdzie trening pleców od...

Napisz pierwszy komentarz!

  • Wygraj bon BCAA.pl o wartości 100 zł!

    Co miesiąc losowanie kolejnej nagrody. Zapoznaj się z warunkami!

  • Baw się i pisz, co myślisz!

    Komentarze pomagają nam tworzyć bardziej interesujące treści. Dzięki nim wiemy, na co mamy zwrócić większą uwagę.

Napisz komentarz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum BCAA.pl!