RABAT -15% na koszyk od 249zł!  Kod: CEL15   

Melatonina

 11 października 2017, 11:35

Mam pytanie odnosnie tej melatoniny. Problem polega u mnie z zasypianiem zakupilem wiec ta melatonine i jakby teraz nie moge bez niej zasnac:(Czy to mozliwe ze moj organizm sie przyzwyczail do niej? Kolega powiedzial mi ze to uzaleznaiajace i ze jak moj organizm wytwarzal ja w malych dawkach to teraz przez to ze ja bralem nie bedzie juz tego robic? czy to oznacza ze ja ja musze teraz brac stale bo nie zasne?

 12 października 2017, 17:48

Sczerze pierwsze słyszę, żeby melatonina uzależniała, więc może experci odpowiedzą dogłębniej na twoje pytanie ale jeżeli faktycznie oraganizm się do niej przyzwyczaił to może odstaw ją na jakiś czas a weź coś innego np: gabę+zma lub tryptophan one też pomagają w zasypianiu a przy okazji regenerują i wstaniesz bardziej wypoczęty. Może warto spróbować teraz czegoś innego.

 18 listopada 2017, 17:15

Mi osobiście akurat nic z tego z osobna nie pomagało, zacząłem myśleć szukać i pojawiła się ashwaghanda :) wiele to zmieniło po czasie stosowania, śpie lepiej i nie wybudzam się ;)

Ewentualnie jeszcze kiedyś pomógł mi w trudnych momentach z Amixa Mellanox https://www.bcaa.pl/amix/mellanox-sleep-60kaps.html godny polecenia i firma pewna.

 19 listopada 2017, 23:27

Hmm.. ja bym tu raczej upatrywał problem natury psychicznej i obawę o brak snu po odstawieniu melatoniny.

Suplementacja melatoniną i poźniejsze jej odstawienie na pewno nie skutkuje większymi problemami, niż przed jej stosowaniem, więc może chodzi o sam fakt jej brania.

Spróbuj czegoś innego na sen, jak np. Sleeper z Trec'a.

 6 sierpnia 2021, 19:07

Melatonina się nadaje sie do usypiania niemowląt,a nie do zapobiegania cięższym przypadkom bezsenności.SAmo podwyższenie poziomu melatoniny,to za mało.

 

Odpowiedz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum BCAA.pl!
Po publikacji odpowiedź będzie zatwierdzana przez moderatora