Zostało: Happy Hours! -18% od 119 ZŁ! Kod: HOUR18  

GABA, czyli top suplement na regenerację

GABA, czyli top suplement na regenerację

Wielu z Was, pomimo ciężkich treningów na siłowni i przestrzegania diety dochodzi do momentu, kiedy to tempo postępów coraz mocniej zwalnia, aż wreszcie niemal zupełnie ustaje wywołując mocne zniechęcenie. Najczęściej szukacie wtedy przyczyny w swych planach treningowych oraz jadłospisach, natychmiast wprowadzając metody intensyfikujące lub dodając czy redukując drastycznie kalorie, co w konsekwencji zwykle jedynie pogłębia problem.

Rozwiązanie natomiast bardzo często odnaleźć można patrząc we wprost przeciwnym kierunku i zamiast jeszcze mocniejszego obciążania organizmu kluczem będzie zadbanie o jego właściwą regenerację. Doskonałym wsparciem dla niej będzie tutaj suplement o nazwie GABA.

Kwas gamma-aminomasłowy

Kwas gamma-aminomasłowy, a inaczej mówiąc GABA jest to neuroprzekaźnik o budowie aminokwasu, który jednak nie bierze bezpośredniego udziału w budowie białek. Powstaje on z kwasu glutaminowego i posiada zdolności do silnego obniżania aktywności komórek nerwowych, pozwalając tym samym na większą relaksację i wyciszenie organizmu w odpowiedniej do tego porze, a także zapewniając łatwiejsze zasypianie i głębszy sen. W kontekście regeneracji, suplementacja kwasem gamma-aminomasłowym wydaje się zatem być strzałem w dziesiątkę, który pozwoli na znaczną poprawę naszych osiągów.

Nie jest to jednak związek, który można byłoby opisać w jednym zdaniu, gdyż jego spectrum działania – i mowa tu o działaniu, które każdego sportowca oraz osobę dążącą do poprawy sylwetki powinno mocno zainteresować – jest naprawdę bardzo szerokie. Przyjrzyjmy się zatem podstawowym korzyściom płynącym z włączenia GABA do codziennej suplementacji.

Zalety

Poprawa regeneracji, bo właśnie w tym celu zwykle stosuje się kwas gamma-aminomasłowy to pojęcie bardzo ogólne, które wbrew temu z czym kojarzy je wiele osób nie sprowadza się wyłącznie do ''lepszego i szybszego odpoczynku". GABA, dzięki swym właściwościom wspomagającym wyciszenie i relaksację organizmu pomaga nie tylko zasnąć, ale sprawia że śpimy ''efektywniej''. Wsparcie fazy REM (głębokiej) snu pozwala ponadto na naturalne zwiększenie wydzielania hormonu wzrostu, którego rola w uzyskiwaniu postępów sylwetkowych jest wprost nieoceniona.

Każdy z nas na pewno doskonale pamięta jak wygląda funkcjonowanie organizmu w momencie mocnego przemęczenia, bądź braku kilkugodzinnego i nieprzerywanego snu na przestrzeni kilku dni. Stajemy się antypatyczni, niechętnie podejmujemy aktywność fizyczną, a i umysłowa wyraźnie nie wspina się na wyżyny naszych możliwości. Kwas gamma-aminomasłowy wyraźnie zapobiega tego typu sytuacjom, zapewniając nam większą ilość energii w ciągu dnia i poprawę witalności.

Włączając do swojej suplementacji GABA, stajemy się znacznie bardziej odporni na stres i wszelkie czynniki stresogenne. Jesteśmy bardziej zrelaksowani i odprężeni, dzięki czemu ryzyko podwyższonego poziomu negatywnie wpływającego na naszą sylwetkę kortyzolu jest znacznie oddalone.

Działanie prozdrowotne

Kwas gamma-aminomasłowy posiada też szereg korzyści prozdrowotnych oddziałujących bezpośrednio na układ pokarmowy. Wspomaga on działanie nabłonka przewodu pokarmowego, a także skutecznie odbudowuje florę bakteryjną jelit. Zwiększa tym samym odporność na infekcje i wirusy, dbając o homeostazę organizmu pozwalającą na osiąganie kolejnych postępów na drodze do wyznaczonego przez nas celu.

Coraz częściej GABA stosowane jest także w medycynie. Suplement stosuje się w leczeniu schorzeń układu nerwowego jak epilepsja i ADHD, co do pewnego poziomu zaawansowania choroby przynosi wyraźne i zadowalające efekty. Kwas gamma-aminomasłowy znakomicie sprawdza się również u osób z nadciśnieniem, obniżając i stabilizując jego poziom na wiele godzin.

Jak widzicie GABA pomimo swej niewielkiej popularności na rynku suplementów diety jest produktem bardzo ciekawym, którego niepodważalne działanie na wielu płaszczyznach bez wątpienia przekona do siebie każdą z osób poważnie podchodzących do kształtowania sylwetki i dbających o zdrowie organizmu. Niewielki koszt suplementacji zdecydowanie przemawia za sprawdzeniem działania kwasu gamma-aminomasłowego na własnej ''skórze'' i podjęciu samodzielnej decyzji czy korzyści jakie za sobą niesie są warte tych kilkunastu złotych miesięcznie.

Polecamy suplementy oparte na kwasie gamma-aminomasłowym, m.in:

Muscle Care GABA+Muscle Care GABA+ 90tab.

OstroVit GABA PlusOstroVit GABA Plus 90tab.

Now Foods GABA 750mgNow Foods GABA 750mg 100kaps


Michał Kusyk

Piątek, 30 marca 2018

Artykuł nie był jeszcze oceniany.

Zaloguj się, aby ocenić.

Mogą Cię zainteresować

Fakty i mity o kreatynie, rodzaje i wskazówki stosowania

Fakty i mity o kreatynie, rodzaje i wskazówki stosowania

Kreatyna, a właściwie kwas β-metyloguanidynooctowy powstaje w organizmie człowieka z trzech związków – argininy, glicyny oraz metioniny, które wchodzą w skład fosfokreatyny. W 95% kumuluje się w mięśniach szkieletowych...

3-dniowy trening na masę

3-dniowy trening na masę

Jak właściwie ułożyć 3-dniowy trening na masę? Jakie rzeczy wziąć pod uwagę, czym się sugerować, o czym koniecznie pamiętać? Odpowiedzi na te wszystkie pytania, a także przykładowy plan treningowy znajdziecie w artykule. Zachęcamy do lektury!

Cała prawda o żółtkach jaj

Cała prawda o żółtkach jaj

Żółtka jaj to składnik, który niestety często zostaje pomijany w codziennej diecie. Od lat powtarzano jak mantrę informacje o ich negatywnym wpływie na nasz stan zdrowia. Czy jednak to jest prawda? Medycyna w końcu poszła bardzo do przodu. Sprawdźmy!

Monohydrat vs jabłczan kreatyny

Monohydrat vs jabłczan kreatyny

Monohydrat czy jabłczan? To pytanie często jest zadawane przy dokonywaniu zakupu kreatyny. Choć jej form jest znacznie więcej, właśnie te dwie cieszą się największą popularnością. Która jednak jest lepsza? Czy w ogóle można to jednoznacznie określić? Sprawdźcie.

Napisz pierwszy komentarz!

  • Wygraj bon BCAA.pl o wartości 100 zł!

    Co miesiąc losowanie kolejnej nagrody. Zapoznaj się z warunkami!

  • Baw się i pisz, co myślisz!

    Komentarze pomagają nam tworzyć bardziej interesujące treści. Dzięki nim wiemy, na co mamy zwrócić większą uwagę.

Napisz komentarz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum BCAA.pl!