Zostało: Happy Hours! -18% od 119 ZŁ! Kod: HOUR18  

Trening na odchudzanie - kiedy pojawią się pierwsze efekty?

Trening na odchudzanie - kiedy pojawią się pierwsze efekty?

Każdy kto zaczyna stosować trening na odchudzanie, chciałby jak najszybciej zobaczyć jego efekty. Po jakim czasie zaczyna być widać efekty odchudzania? Co chudnie jako pierwsze? Zapraszamy!

Po jakim czasie widać pierwsze efekty odchudzania?

Po jakim czasie widać pierwsze efekty treningu redukcyjnego? Odpowiedź brzmi - to zależy, długość procesu i jego rezultaty są bardzo indywidualne. O ile zdrowe odchudzanie może doprowadzić do widocznych rezultatów już po czterech tygodniach to bardziej prawdopodobne jest, że będziesz tracić od 0,5 do 1 kg tygodniowo.

Jeśli jednak Twoja waga wyjściowa jest dość wysoka, wyniki mogą być szybciej zauważalne. Monitorowanie postępów poprzez dokonywanie pomiarów obwodu ciała i ważenie się co najmniej raz w tygodniu jest świetnym sposobem na sprawdzenie, czy rzeczywiście robisz postępy!

Równie cennym narzędziem jest robienie zdjęć swojej figury: fotografie mogą pomóc ujawnić zmiany w Twoim ciele, które w innym przypadku mogłyby być niezauważalne. Po kilku tygodniach ćwiczeń powinniśmy zauważyć pierwsze efekty.

Redin - wsparcie na każdym etapie redukcji Spalacz tłuszczu Redin na odchudzanie

Efekty odchudzania - co chudnie w pierwszej kolejności?

Odpowiedź na to pytanie może być dość skomplikowana. Najważniejszą rzeczą, którą należy wiedzieć jest to, że utrata wagi jest procesem wewnętrznym, więc ciało najpierw traci "twardy" tłuszcz, który otacza organy zanim zacznie tracić "miękki" tłuszcz, taki jak to co widzisz na talii i udach.

Z wiekiem nasze ciała przechodzą wiele zmian. Nasz metabolizm zwalnia i zazwyczaj przybieramy na wadze, ale co się dzieje, gdy zaczynamy dietę i program ćwiczeń? Czy najpierw schudniemy z okolic bioder, ud i brzucha? A może waga będzie spadać równomiernie na całym ciele?

Po spaleniu części tłuszczu "twardego" zaczynamy spalać ten widoczny tłuszcz. To z której części ciała zacznie się spalanie tkanki tłuszczowej zależy od wybranej przez nas aktywności fizycznej, naszej masy ciała oraz predyspozycji genetycznych. Najczęściej spalanie tłuszczu rozpoczyna się z brzucha oraz ud.

Sprawdź: Jak schudnąć bez głodu? 5 wskazówek na skuteczne odchudzanie

Jakie są etapy redukcji?

Wbrew pozorom redukowanie masy ciała nie jest procesem jednolitym, a jest on podzielony na etapy. Wyróżniamy 4 główne etapy na które dzieli się proces odchudzania:

 • Etap 1 - Spadek wagi w szybkim tempie - Kiedy rozpoczynasz program odchudzania, zauważysz zmiany w swoim ciele. Pierwsze etapy odchudzania polegają na zmianie dotychczasowych nawyków. Wprowadzenie aktywności fizycznej i ograniczenie spożywania kalorycznych pokarmów.

  Jednak w tym czasie szybko zauważysz zmiany m.in. intensywną utratę wagi. Szybkie odchudzanie wiąże się z dużą utratą wody, która stanowi aż 70% utraconej wagi.

 • Etap 2 - Adaptacja organizmu do zmian - Po kilku tygodniach odchudzania efekt Twoich starań zaczyna się stopniowo regulować. Łatwo jest stracić motywację, a tym bardziej, jeśli doświadczasz retencji wody. Twój organizm potrzebuje czasu, aby dostosować się do zmian, które wprowadziłeś.

  Pamiętaj, że teraz Twój organizm będzie spalał więcej tłuszczu - warto więc wykazać się cierpliwością i nie poddawać się! Aby ułatwić sobie proces odchudzania, zadbaj o suplementację.

 • Etap 3 - Dalszy spadek wagi - W tym okresie należy być cierpliwym i wytrwałym. Kluczem do sukcesu jest konsekwencja: jeśli będziesz regularnie trenować i stosować zbilansowaną dietę, to prędzej czy później zobaczysz efekty.

  Jeśli tempo w jakim następuje redukcja masy ciała jest zbyt wolne od oczekiwanego, nie zniechęcaj się; zamiast tego spróbuj zwiększyć poziom aktywności i przestawić się na bardziej efektywne ćwiczenia, dodatkowo warto zadbać o odpowiednią suplementację.

 • Etap 4 - Unormowanie masy ciała - Osiągnąłeś już swoje cele związane z odchudzaniem? Gratulacje!!! Nie zapominaj jednak, że większość osób, które schudły, skarży się na szybki powrót do dawnej wagi zwany efektem jo-jo. Proces dostosowania i stabilizacji powinien trwać tak długo, jak trwała redukcja. Musimy pamiętać, że odpowiednio przeprowadzona redukcja nie jest związana tylko z utratą wagi, ale później powinniśmy ją również utrzymać.

  Stopniowo zwiększaj spożycie kalorii o 100 - 150 kcal. Nie rezygnuj z aktywności fizycznej. Wybierz treningi, które sprawiają Ci przyjemność.

Są to główne etapy, które będziemy przechodzić redukując zalegającą tkankę tłuszczową.

Trec ClenBurexin Trec Clenburexin - spalacz tłuszczu

Ile powinna trwać redukcja tkanki tłuszczowej?

Średnio najlepsze efekty uzyskuje się w czasie od 12 do 16 tygodni. Po tym czasie zaleca się wprowadzenie co najmniej miesięcznego okresu ze zwiększoną ilością kalorii. Co ciekawe, gdy będziemy dostarczać do naszego organizmu zwiększoną ilość kalorii, to nadal może być zauważalna utrata masy ciała. Nie powinniśmy pomijać takiego okresu, ponieważ korzystnie wpływa on na nasz organizm.

Jest to ciekawy fakt, który pokazuje jak nasz organizm dostosowuje się do wszelkich zmian w odżywianiu. Organizm będzie magazynował tłuszcz tylko w przypadku nadwyżki kalorii, dlatego ważne jest, aby w tym okresie również zachować stosowanie diety. Warto również wtedy zadbać, aby aktywność fizyczna nie była pomijana.

Jakie powinny być efekty odchudzania po 3 tygodniach?

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz jest to, że Twoje ubrania będą lepiej pasować. Może się nawet okazać, że będzie trzeba kupić nowe.

Po trzech tygodniach ciało stanie się szczuplejsze, u szczuplejszych osób będzie to bardziej widoczne. Pamiętaj, że mimo wszystko zarówno efekty, jak i utrata wagi są bardzo indywidualne i proces ten może być u jednych osób wolniejszy, a u innych szybszy. Jednakże niezależnie od naszych predyspozycji, odchudzanie efekty powinny być już widoczne.

Trec Kompleksowy Zestaw Odchudzający Trec Kompleksowy zestaw odchudzający

Kiedy się ważyć będąc na redukcji tkanki tłuszczowej?

Najlepszym sposobem będzie ważenie się rano przed zjedzeniem posiłku. Pozwoli nam to uzyskać jak najbardziej miarodajne pomiary. Jeśli ważylibyśmy się na wieczór, to jedzenie spożywane w ciągu dnia również będzie się wliczało do naszej wagi, przez co będzie ona mniej miarodajna. Dodatkowo nie powinniśmy ważyć się po treningu, podejmując aktywność fizyczną tracimy wodę wraz z potem, co może zaniżać naszą wagę.

Sprawdź także: Jak schudnąć z brzucha? 6 wskazówek na skuteczne odchudzanie brzucha


Bartosz Dzwonek

Piątek, 7 października 2022