Active Face, czyli trening twarzy

Active Face, czyli trening twarzy

Utrata tkanki tłuszczowej, duża klatka, zarysowane ramiona, pełne pośladki. Te cele wśród osób trenujących na siłowni można usłyszeć najczęściej. Coraz częściej szukamy jednak większych urozmaiceń, a pojawiające się nowe treningi oferujące nietypowe ćwiczenia pozwalają kompleksowo zadbać o zdrowie i lepsze samopoczucie.

Nowoczesnym treningiem, który pozwoli Ci się odprężyć i poprawić wygląd jest właśnie active face - trening twarzy.

Na czym polega Active Face?

Active face to nowatorski trening mięśni twarzy i szyi. Jego celem jest modelowanie twarzy, spłycanie zmarszczek i relaks dla oczu. Jest to rodzaj ćwiczeń idealny dla kobiet, jako poprawa kondycji twarzy oraz dla osób długo pracujących przed komputerem, ponieważ face fitness to również relaks dla oczu.

Trening mięśni twarzy to lekkie i mało męczące ćwiczenia, które można porównać do zajęć jogi. Ich celem jest relaksacja i odprężenie.

Jeśli zależy Ci na treningu o większej aktywności, gdzie ćwiczenia obejmują całe ciało to lepiej jednak wybrać inne zajęcia niż active face.

Jak wygląda trening twarzy?

Bez wątpienia mięśnie twarzy mają kluczowy wpływ na jej wygląd. Odpowiadają za kształtowanie się zmarszczek, mimikę oraz owal i symetrię twarzy.

Modelowanie twarzy poprzez ćwiczenia polega na wykonywaniu ćwiczeń:

 • izometrycznych - mięsień pozostaje w stałym napięciu
 • oporowych - mięśnie twarzy są poddawane wysiłkowi pod wpływem dodatkowej siły, którą mięśnie muszą pokonać

W programie ćwiczeń nastawionym na fitness twarzy ćwiczenia są dobrane w taki sposób, aby zachować równowagę pomiędzy wzmacnianiem mięśni, a relaksacją.

Trening twarzy to doskonałe zajęcia na zniwelowanie zmarszczek oraz sposób na odprężenie po codziennych obowiązkach. Celem zajęć nie jest typowe kształtowanie sylwetki, natomiast możesz na nich poprawić estetykę twarzy, a dodatkowe techniki relaksacji przyniosą ulgę usuwając napięcia z okolic szyi i twarzy. Dodatkowo zajęcia "active face" przyczynią się do lepszej postawy ciała, ponieważ odcinek szyjny ma duże znaczenie w prawidłowym zachowaniu krzywizn kręgosłupa.

Z pewnością regularne zajęcia 3 razy w tygodniu przyniosą pozytywne efekty dla kondycji skóry twarzy i postawy ciała. Warto także zadbać o suplementy na zmarszczki, najlepiej na bazie kolagenu.

Face Fitness - czy warto wykonywać?

Jeśli jesteś osobą, która żyje w ciągłym biegu i na co dzień jest narażona na stres, to trening mięśni twarzy jest dla Ciebie. Face fitness to doskonały sposób na wyciszenie i zwolnienie rytmu dnia codziennego. Godzina zajęć kilka razy w tygodniu doskonale poprawi Twoje samopoczucie i pozwoli zapomnieć o pracy i obowiązkach.

Ponadto poprawisz kondycję twarzy i szyi, co jest istotne dla każdej osoby.

 • wygładzisz zmarszczki
 • rozluźnisz mięśnie twarzy
 • poprawisz mimikę

Zobacz: Kwas hialuronowy - czy faktycznie działa?

Wizualne benefity treningu mięśni twarzy to tylko część korzyści. To co równie ważne, to odpoczynek psychiczny i relaks po codziennych obowiązkach.

Mięśnie szyi mają duży wpływ na ewentualne wady postawy ciała. Jeśli siedzisz dużo przy biurku to istnieje duże prawdopodobieństwo, że odcinek szyjny jest napięty. Możesz to zniwelować dzięki zajęciom "active face". W związku z tym, dzięki zajęciom face fitness osiągniesz pozytywne efekty wizualne oraz odpoczniesz psychicznie.

Active Face, czyli gimnastyka twarzy

Gimnastyka mięśni twarzy i szyi to nowość, do której wiele osób w pierwszym momencie może podejść sceptycznie. W końcu co to za trening, na którym się nie zmęczysz?

Natomiast należy sobie odpowiedzieć na pytanie jaki jest nasz cel. Gdyby w aktywności fizycznej chodziło tylko przepalanie kalorii, to zajęcia jogi czy pilatesu nigdy nie odniosłyby sukcesu.

Podobnie może być z treningiem "active face". Obecnie mało osób słyszało o tego typu zajęciach, ponieważ jest to nowość, którą niewiele klubów fitness posiada w swojej ofercie. Ciągle zamknięte siłownie też nie ułatwiają promocji zajęć.

Natomiast pierwsze osoby regularnie uczęszczające na zajęcia, które zauważą efekty wykonywanych ćwiczeń przyciągną kolejne osoby.

Zaletą treningu "active face" jest fakt, że gimnastyka twarzy jest dosłownie dla każdego. Na zajęciach wykonujemy proste zestawy ćwiczeń, a trening ma charakter relaksacyjny. Są one dedykowane głównie kobietom w średnim wieku, które chciałby zadbać o kondycję twarzy i szyi.

Główne cele, które możesz osiągnąć dzięki zajęciom treningu twarzy:

 • zniwelowanie zmarszczek
 • relaksacja mięśni twarzy
 • rozluźnienie napięć

Zajęcia "active face" są doskonałym przykładem, że kluby fitness to nie tylko miejsce, gdzie możesz wykonać treningi siłowe. Dosłownie każdy bez względu na wiek i płeć może uczestniczyć w szerokim zakresie zajęć fitness i znaleźć coś dla siebie poprawiając jakość życia, dbając o kondycję fizyczną i lepszy wygląd ciała.

Sprawdź także: Jak dbać o skórę i włosy w czasie odchudzania?


Artur Antoniewski

Czwartek, 13 maja 2021

Artykuł nie był jeszcze oceniany.

Zaloguj się, aby ocenić.

Mogą Cię zainteresować

TMT - ćwiczenia Total Muscle Training na ekstremalne spalanie tłuszczu

TMT - ćwiczenia Total Muscle Training na ekstremalne spalanie tłuszczu

Trening TMT to doskonała odpowiedź, jeśli Twoim celem jest szybkie spalanie tkanki tłuszczowej. Total muscle training pomaga szybko wyeliminować nadwagę. Sprawdź jak ćwiczyć TMT.

Jak szybko poprawić kondycję? Plan treningowy na 2 tygodnie

Jak szybko poprawić kondycję? Plan treningowy na 2 tygodnie

Sprawdź plan treningowy na 14 dni, dzięki któremu szybko i sprawnie poprawisz swoją kondycję. Jeśli chcesz się znacznie mniej męczyć koniecznie sprawdź naszą rozpiskę.

Jak dbać o skórę i włosy w czasie odchudzania?

Jak dbać o skórę i włosy w czasie odchudzania?

W czasie odchudzania bardzo często pogarsza się kondycja skóry i włosów. Jak temu zapobiec? Poznaj skuteczne sposoby, które pomogą zachować je piękne pomimo redukcji.

Trening zaczyna się po 40-stce

Trening zaczyna się po 40-stce

Dzień 40 urodzin uznawany jest powszechnie za symboliczny moment w życiu. Ale czy to, że nie wypracowaliśmy imponującej sylwetki w wieku 20-30 lat oznacza, że teraz tym bardziej się to nie uda? Wręcz przeciwnie.

Napisz pierwszy komentarz!

 • Wygraj bon BCAA.pl o wartości 100 zł!

  Co miesiąc losowanie kolejnej nagrody. Zapoznaj się z warunkami!

 • Baw się i pisz, co myślisz!

  Komentarze pomagają nam tworzyć bardziej interesujące treści. Dzięki nim wiemy, na co mamy zwrócić większą uwagę.

Napisz komentarz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum BCAA.pl!