Rabat na odżywki ❗ -15%    Kod: WYCINKA15  

Czy można uniknąć efektu jo-jo?

Czy można uniknąć efektu jo-jo?

Brak wiedzy na temat odchudzania często prowadzi do utraty wypracowanych efektów. Jednym z najczęściej spotykanych zjawisk, które zaprzepaszczają Twoją pracę jest efekt jojo. Czy można się przed nim uchronić i skutecznie wypracować oczekiwane efekty, które będą możliwe do utrzymania przez długi czas?

Efekt jojo - czy można go uniknąć?

Oczywiście. Najpierw trzeba jednak poznać dokładne przyczyny, przez które często wracamy do swojej wcześniejszej wagi. Efekt jojo to drastyczne przybieranie na wadze w stosunkowo krótkim czasie. Występuje zazwyczaj po zakończeniu diety odchudzającej.

Dlaczego pojawia się efekt jo-jo?

 • z końcem diety redukcyjnej od razu wracamy do dawnych nawyków żywieniowych
 • mamy świadomość osiągniętego celu i liczymy, że efekt będzie "na stałe"
 • wynagradzamy sobie okres restrykcji produktami, których wcześniej unikaliśmy
 • nasza dieta redukcyjna jest nieprawidłowo zbilansowana
 • ograniczamy aktywność fizyczną
 • wybieramy suplementy nieodpowiednie dla swojego organizmu

Zakończenie diety to newralgiczny moment, ponieważ mamy świadomość osiągniętego celu. W naszym umyśle rodzi się myśl, że od teraz efekt będzie "na zawsze", a zbędne kilogramy zgubione bezpowrotnie.

Takie myślenie często powoduje powrót do dawnych nawyków żywieniowych i spożywanie produktów, które niekoniecznie są przyjazne dla naszego ciała. Są to idealne warunki dla efektu jojo.

Źle przeprowadzona dieta z dużym deficytem kalorii, mimo że pozwoli schudnąć to jej efekty nie są możliwe do utrzymania po jej zakończeniu. Prawdopodobnie nasz metabolizm drastycznie zwolni i wyjście z diety spowoduje wzrost masy ciała.

Co więcej, nagle wyeliminowana aktywność fizyczna sprawia, że nasze zapotrzebowanie energetyczne bardzo mocno maleje. Nasz organizm wydatkuje mniej kalorii. W połączeniu z zakończeniem diety, efekt jojo jest pewny i szybko zauważysz dodatkowe kilogramy na wadze.

Skuteczne sposoby na ochronę przed efektem jo-jo

Przede wszystkim zdaj sobie sprawę, że ciężka praca włożona w proces redukcji niestety nie kończy się po osiągnięciu wymarzonej wagi. Nagły powrót do wszystkich wcześniejszych zwyczajów do podstawowy krok do szybkiego efektu jo-jo, a niekiedy nawet nabrania jeszcze większej masy ciała niż miałeś na początku.

Zadbaj o odpowiednią dietę

Właściwa dieta i jej umiejętne zakończenie to jeden z podstawowych elementów, aby efekt odchudzania został utrzymany.

 • nie porywaj się na modne drastyczne diety o maksymalnym ścięciu kalorii -choć efekty uzyskasz błyskawicznie, równie szybko powrócisz do dawnej wagi
 • naucz się nowych nawyków żywieniowych - nie traktuj redukcji jako wyrzeczeń, ale zmiany stylu życia "na stałe"
 • nie traktuj słodyczy i fast foodów jako rekompensaty - to najprostsza droga do nabrania wcześniejszej masy ciała

Czytaj więcej: Co jeść na redukcji?

Postaw na kompleksową suplementację

Kolejnym aspektem, który pozwoli schudnąć oraz uniknąć efektu jojo jest kompleksowa suplementacja. Który z wielu produktów na rynku wybrać, aby chudnięcie było efektywne, a utrata kilogramów trwała?

Jednym z nich jest spalacz tłuszczu Redin, który nie tylko sprawi, że możesz szybciej schudnąć, ale także uniknąć efektu jojo oraz ograniczyć negatywne skutki redukcji.

To zaawansowana kompozycja 20 składników aktywnych, wśród których znajduje się ekstrakt z ostrokrzewu paragwajskiego (yerba mate). To właśnie on pomaga w kontroli i utrzymaniu uzyskanej masy ciała hamując efekt jo-jo.

Poznaj więcej zalet: Właściwości yerba mate, które przyspieszają odchudzanie

Redin - zalety

 • hamuje efekt jo-jo
 • nasila spalanie tłuszczu
 • stymuluje metabolizm
 • dodaje energii, zmniejsza zmęczenie
 • dba o skórę i włosy
 • poprawia nastrój, zwiększa odporność na stres
 • sprzedawany jest w pakiecie z indywidualnym planem dietetycznym na 50dni.

Redin - reduktor tłuszczu Spalacz tłuszczu Redin - odchudzanie jest łatwiejsze niż myślisz!

Poznaj także: TOP6 najlepszych suplementów na odchudzanie 2021

Jak skutecznie się odchudzać?

 • trzymaj się założeń diety z deficytem ilości kalorii
 • pozbądź się niezdrowych nawyków żywieniowych
 • zadbaj o pewną ilość aktywności fizycznej
 • postaw na suplementację dobraną pod Twój cel jakim jest odchudzanie

Poprzez takie połączenie trzech czynników sprawi, że sukces w odchudzaniu będzie tylko kwestią krótkiego okresu czasu, a co równie ważne, dzięki suplementacji zadbasz o zdrowie i uda Ci się utrzymać wagę ciała bez efektu jojo.

Dlaczego często przybieramy na wadze po diecie redukcyjnej?

Jak zostało już wspomniane, za efekt jojo odpowiada przede wszystkim zbyt rygorystyczna dieta, której efekt nie jest możliwy do utrzymania.

Organizm jest "wyjałowiony" ze składników odżywczych, ponieważ w czasie diety dostarczaliśmy ich śladowe ilości. Powrót do wyższej kaloryki w pierwszej kolejności sprawi, że nasze ciało w pierwszej kolejności uzupełni braki składników odżywczych. W dalszym etapie, który pojawi się bardzo szybko, niestety pojawi się przyrost wagi, a efekty odchudzania zostaną utracone.

 1. Proces redukcji tkanki tłuszczowej należy odpowiednio zaplanować i nie ucinać drastycznie kalorii już na samym początku odchudzania.
 2. W przypadku osób, które zaczynają dietę, to już sama zmiana sposobu odżywiania opartego na spożywaniu zdrowszych posiłków przyniesie pozytywne rezultaty. Tym sposobem możesz zgubić parę kilogramów.
 3. Ogromnym błędem, gdy zakończysz dietę redukcyjną jest powrót do starych nawyków żywieniowych. Nagłe zwiększenie kaloryczności posiłków to najprostszy sposób do przyrostu wagi. Aby tego uniknąć należy stopniowo zwiększać kalorie wychodząc z diety.

Jak widać, jeśli chcesz uniknąć efektu jojo musisz szczególną uwagę zwrócić na proces zakończenia diety. Jest to nietypowy czas, gdy Twój organizm jest podatny na każdą zmianę w diecie. Nieodpowiedzialne postępowanie w tym okresie bardzo naraża Cię na doświadczenie efektu jojo.


Artur Antoniewski

Środa, 24 lutego 2021

Ocena artykułu:

Ilość ocen: 1, średnia 5.

Zaloguj się, aby ocenić.

Mogą Cię zainteresować

Spalacz tłuszczu Redin - odchudzanie jest łatwiejsze niż myślisz!

Spalacz tłuszczu Redin - odchudzanie jest łatwiejsze niż myślisz!

Aby schudnąć trzeba wiele wytrwałości i determinacji. Proces redukcji jest trudny - dieta wymaga wiele wyrzeczeń, a drażliwość, brak siły, wypadanie włosów, czy potencjalnie szybki efekt jo-jo wcale nie pomagają. Poznaj Redin - spalacz tłuszczu jakiego jeszcze nie było!

Co jeść na redukcji?

Co jeść na redukcji?

W okresie redukcji tkanki tłuszczowej bardzo duże znaczenie ma dobrze zbilansowana dieta, oparta na odpowiednich składnikach, która jest właściwie dostosowana do potrzeb naszego organizmu. Na co zatem warto zwrócić uwagę? Odpowiedzi szukaj w artykule.

6 porad jak szybko schudnąć?

6 porad jak szybko schudnąć?

Szybkie odchudzanie najczęściej kojarzy się z zastosowaniem radykalnych kroków. Czy rzeczywiście by w krótkim czasie zgubić parę kilogramów trzeba stosować drastyczne w skutkach metody? Sprawdź sześć prostych porad jak szybko schudnąć?

TOP6 najlepszych suplementów na odchudzanie 2021

TOP6 najlepszych suplementów na odchudzanie 2021

Jaki spalacz tłuszczu na odchudzanie wybrać dla lepszych efektów? Sprawdź najnowszy ranking reduktorów tłuszczu i ciesz się sexy sylwetką jeszcze szybciej!

Napisz pierwszy komentarz!

 • Wygraj bon BCAA.pl o wartości 100 zł!

  Co miesiąc losowanie kolejnej nagrody. Zapoznaj się z warunkami!

 • Baw się i pisz, co myślisz!

  Komentarze pomagają nam tworzyć bardziej interesujące treści. Dzięki nim wiemy, na co mamy zwrócić większą uwagę.

Napisz komentarz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum BCAA.pl!