Rabat -10% od 179 zł na wszystko!!!  Kod: TANIEJ_10   

Jak utrzymać formę w Nowym Roku?

Jak utrzymać formę w Nowym Roku?

Nowy Rok to czas postanowień. "Rzucę palenie", "Będę jeść mniej słodyczy", "Schudnę parę kilo", "Zacznę chodzić na siłownię" etc. Jak wiadomo, mało komu udaje się wytrwać w postanowieniach dłuższy czas. Składa się na to wiele aspektów. Natomiast dla osób, które wypracowało zamierzone efekty celem jest utrzymanie dotychczasowej sylwetki.

Jak utrzymać formę w Nowym Roku?

Utrzymanie wypracowanych efektów pozornie może wydawać się proste. Przecież już najgorszą pracę zrobiliśmy wcześniej. Niestety, nic nie jest nam dane na zawsze.

Podobnie bywa z sylwetką. Często wiele osób wpada w błędne koło wiecznego "bycia na diecie". Jeśli nie będziemy pilnować kilku zasad to efekty szybko mogą zniknąć.

Jak utrzymać dobrą formę?

 1. Dbaj o aktywność fizyczną - po prostu wykonuj taki rodzaj treningu, jaki lubisz - siłownia, zajęcia fitness, trening cardio. Każda z tych form sprawi, że Twój skład ciała nie powinien się pogorszyć.
 2. Postaw na kompleksowy reduktor taki jak m.in:
  Redin - wsparcie na każdym etapie redukcji Spalacz tłuszczu Redin - to prawdziwa innowacja w kategorii suplementów na redukcję
 3. Zwracaj uwagę na dietę - nie musisz liczyć wszystkich produktów z ogromną precyzją. Staraj się pilnować zdrowych nawyków żywieniowych - regularnie spożywaj posiłki, pilnuj zdrowych produktów, dbaj o nawodnienie itp. Co ciekawe, do zakupu suplementu na odchudzanie Redin otrzymasz w pakiecie opiekę dietetyka na okres 50-dni!
 4. Baw się treningiem - nie wykonuj ciągle tych samych treningów. To jest właśnie czas na spróbowanie nowych metod i systemów treningowych.
 5. Miej plan treningowy - trenowanie bez planu to pierwszy krok do spadku motywacji i porzucenia ćwiczeń.
 6. Wyznacz sobie nowy cel - możesz wyznaczyć sobie inny cel na siłowni związany utrzymaniem sylwetki lub dotyczący poszczególnych ćwiczeń: zwiększenie siły, polepszenie wytrzymałości, poprawa mobilności. Możliwości jest bardzo wiele.
 7. Kontroluj sylwetkę - wykonując pomiary obwodów ciała i kontrolując wagę masz dane mówiące o tym w jaki sposób Twój organizm reaguje na dietę i trening. Jeśli zmiany są niepokojące w dobrym momencie masz możliwości wprowadzenia modyfikacji zarówno w diecie i wykonywanych ćwiczeniach.

Czytaj także: 7 porad jak wrócić do ćwiczeń po chorobie?

Czego unikać, aby nie stracić formy?

Niestety utrata wypracowanych efektów to problem wielu osób. Najłatwiejszym sposobem, by stracić formę jest zaprzestanie treningów i powrót do złych nawyków żywieniowych
Warto regularnie wykonywać treningi zarówno siłowe i domowe cardio.

Dzięki temu kompleksowo zadbamy o naszą sylwetkę. Mięśnie, aby nie straciły swojej objętości potrzebują bodźca w postaci ćwiczeń siłowych. Trening cardio pozwoli spalić sporą ilość kalorii, tym bardziej jeśli nasza dieta nie wyglądała perfekcyjnie. Dlatego trening to podstawa jeśli chcesz utrzymać dobrą sylwetkę i jakość mięśni.   

Odpowiedni rodzaj diety ma ogromne znaczenie nie tylko dla prawidłowego zdrowia, ale także pozwoli utrzymać wypracowaną formę. Nie możemy wrócić do złych nawyków i liczyć na zachowanie efektów. Warto spróbować popularnej metody 80/20.

Polega ona na trzymaniu się diety w 80% podczas, gdy 20% możemy poświęcić na odstępstwa i przyjemności, przykładowo weekendowe wyjście ze znajomymi.

Jej zaletą jest elastyczność. Możemy utrzymać efekty, jednocześnie nie rezygnując z przyjemności i życia towarzyskiego. Jest to dobra metoda jeśli od czasu do czasu masz okazję do świętowania. Te 20% może stanowić właśnie cheat day na czas zaplanowanej uroczystości.  

Co zrobić dla lepszych efektów?

W kształtowaniu sylwetki kluczem jest przede wszystkim konsekwencja. Jeśli chcesz utrzymać efekty nie musisz trzymać się planu w 100%. Możesz pozwolić sobie na okazjonalne odstępstwa, ale najgorszym wyborem całkowita rezygnacja z ćwiczeń i diety.

Chcąc poprawić sylwetkę warto ustalić plan działania, który uwzględnia małe kroki. O wiele lepiej brzmi "postaram się chudnąć 0,5-1kg tygodniowo" niż "w lutym chcę ważyć 10kg mniej".

Dużo łatwiej trzymać się planu realizując małe cele, a z biegiem czasu osiągniemy cel, który na początku wydawał się nieosiągalny.

Chcąc zwiększyć aktywność fizyczną mamy do wyboru wiele sposobów:

 1. bieganie,
 2. jazda na rowerze,
 3. pływanie,
 4. sporty walki,
 5. spacery.

Obecnie mamy bardzo łatwe metody kontroli zdrowia i aktywności w postaci krokomierzy i smartwatchy. Są to bardzo pomocne urządzenia, które nie tylko nas zmotywują np. do aktywności czy picia wody, ale też pomogą w pomiarze tętna, które jest istotne jeśli wykonujesz treningi cardio.

Zestaw Treningowa Moc Zestaw na treningową moc

Możliwości utrzymania lub poprawy sylwetki i zdrowia jest wiele. Nie musisz trenować na siłowni, czy w domu. Powstaje coraz więcej parków do street workoutu, które cieszą się coraz większą popularnością. Takie treningi nie tylko palą dużą liczbę kalorii, ale też w efektywny sposób kształtują mięśnie.

🤫👉 4 rady na szybki przyrost masy mięśniowej

Jak wrócić do treningów w nowym roku?

Nowy Rok to bardzo często czas postanowień związanych z wyglądem naszego ciała. Ważne, aby postanowienia nie skończyły się po kilku tygodniach. Nieco pomoże Ci w osiąganiu celu odpowiedni plan treningowy i dietetyczny. Dzięki nim nie tylko będziesz wiedzieć co dokładnie robić, ale także możesz wprowadzić zmiany w każdej chwili. Dzięki temu jesteś w stanie cały czas monitorować swój progres.

Pamiętaj, że najważniejsza jest konsekwencja i cierpliwość, zwykle te dwie cechy nie pozwalają osiągnąć i utrzymać postawionego przed sobą celu. Wystarczy, że wyznaczysz sobie małe kroki wymagające krótszego czasu na ich osiągnięcie. Będzie Ci nie tylko dużo łatwiej, ale także zmotywujesz siebie do dalszych postępów.

Sprawdź także: Jak wrócić do biegania po przerwie?

🛒Suplementy diety i odżywki, dzięki którym szybciej wrócisz do formy kupisz w sklepie bcaa.pl

Tekst został oryginalnie opublikowany 05.01.2021 i zaktualizowany dnia 02.01.2024 zgodnie z aktualną wiedzą

Wtorek, 2 stycznia 2024