Rabat na odżywki ❗ -15%    Kod: WYCINKA15  

Odżywka białkowa dla początkującego - którą wybrać?

Odżywka białkowa dla początkującego - którą wybrać?

Odżywka białkowa dla początkującego - którą wybrać?

W ostatnich latach wybór odżywek białkowych na rynku znacząco wzrósł. Wybierać można spośród produktów krajowych i zagranicznych o zróżnicowanych cenach i nieco odmiennych właściwościach. Producenci co chwilę zasypują nas nowościami i zachęcają by to właśnie ich produkt kupić i stosować. Jak wybrać najwłaściwszą odżywkę dla siebie? Tutaj postaramy się przybliżyć Wam kilka najpopularniejszych produktów z kategorii odżywki białkowe i podać ich cechy charakterystyczne, które wyróżniają je spośród innych.

Przegląd odżywek białkowych dla początkujących:

1. Trec Whey 100Trec Whey 100 2275g

Jako źródło białka wykorzystuje koncentrat białka serwatki, który wytwarzany jest w procesie ultrafiltracji. Surowiec taki cechuje się niską zawartością tłuszczu, bardzo małą ilością cukru mlecznego (laktozy) i jest przy tym bogaty w aminokwasy BCAAL-Glutaminę. Koncentrat białek serwatkowych stanowiący wysoko oczyszczone i szybko przyswajalne źródło pełnowartościowych protein zawiera białka, które zaczynają się wchłaniać po około 1 godzinie od chwili spożycia i proces ten trwa do 3 godzin. Jest to czas niezbędny na rozbicie pierwszych białek na aminokwasy i przetransportowanie ich do krwi. Ten środek to nie tylko dobry produkt pod względem składu, ale też niezapomniane wrażenia smakowe. Białko Whey 100 firmy Trec to  niebanalne i dobrze dopracowane smaki, które na długo pozostaną w Twojej pamięci. W naszej pamięci szczególnie utkwił smak czekoladowo-wiśniowy (cherry-chocolate), którego nie znajdziecie w innych odżywkach. Rozpuszczalność i konsystencja stoją na najwyższym poziomie. Problem pienienia się praktycznie nie występuje. Zawartość białka to 72,2 %.


2.Mex Nutrition American Standard Whey + ShakerMex Nutrition American Standard Whey 2270g

To odżywka zawierająca koncentrat i izolat białka serwatki, pozyskiwane w procesie ultra i mikro-filtracji oraz dodatek hydrolizatu białka wołowego. Takie połączenie źródeł białka gwarantuje zróżnicowanie czasu wchłaniania oraz dostawę wszelkich niezbędnych aminokwasów rozgałęzionych i prostych. Czas przyswajania odżywki wynosi od 1 do 3 godzin.  Odżywka zawiera śladowe ilości cukru i tłuszczu. Polecane smaki, to czekolada i cappuccino. Zawartość białka to 71 %.

3. Olimp Whey Protein Complex 100%Olimp Whey Protein Complex 100%  2270g

Jest to produkt, który zawiera 2 źródła białka: ultrafiltrowany koncentrat białek serwatkowych WPC i izolat białek serwatkowych WPI – CFM. Takie połączenie pozwoliło nieco zwiększyć ilość białka absorbowanego po 1 godzinie od spożycia, ponieważ izolat cechuje się krótszym czasem absorpcji od samego koncentratu. Białko wchłania się do 3 godzin.  Produkt również jest  bogaty w aminokwasy BCAA i L-Glutaminę. Na uwagę zasługują: bardzo dobra rozpuszczalność, niska pienistość i dobrze dopracowane smaki, które nie są zbyt intensywne. Nam szczególnie przypadł do gustu smak kawy mrożonej (ice coffee), który występuje tylko w Olimp Whey Protein Complex 100%. Zawartość białka to 75 %.


4.Scitec 100% Whey Protein ProfessionalScitec 100% Whey Protein Professional 2350g
Podobnie jak w przypadku odżywki firmy Olimp jest  połączeniem koncentratu białek serwatkowych WPC i izolatu białek serwatkowych WPI.  Białko zaczyna się wchłaniać po 1 godzinie i trwa to do 3 godzin. Produkt bogaty jest w aminokwasy BCAA i L-Glutaminę (z białek) i wzbogacony o wolne aminokwasy: L-Leucynę, L-Glutaminę oraz Taurynę. Pozwalają one na lepszą ochronę mięśni przed katabolizmem.  Scitec Nutrition 100% Whey Protein Professional zawiera także aminogen - dodatek enzymów trawiących białka, bromelainępapainę, co ma na celu przyspieszenie absorpcji białek i poprawę komfortu trawiennego.  Pienistość, rozpuszczalność i smaki stoją na światowym poziomie (ponad 20 różnych smaków). Większość smaków jest dość intensywna i słodka dzięki czemu świetnie smakuje nawet przy rozrobieniu z wodą. Nam najbardziej do gustu przypadł smak Vanilla Very Berry, który występuje tylko w odżywkach Scitec. Zawartość białka to 75 %.


5. Activlab Muscle Up ProteinActivlab Muscle Up Protein 2000g
To koncentrat białka serwatkowego, który wyróżnia się na tle wcześniej przedstawionych białek znaczącym dodatkiem monohydratu kreatynytauryny. Zawiera, jak na koncentrat przystało, sporą ilość aminokwasów BCAA i L-Glutaminy. Zawartość kreatyny nie jest tutaj na tyle duża, by mogła zastąpić cykl kreatynowy i jeżeli chcemy budować siłę to należałoby dołożyć kilka gramów monohydratu, bądź innej formy kreatyny. Rozpuszczalność jest dobra, pienistość stoi na średnim poziomie, a smaki nieco mniej urozmaicone niż u konkurencji. Polecamy czekoladę.  Activlab Muscle Up Protein wynagradza jednak te drobne niedociągnięcia ceną, a ta jest po prostu niska. Zawartość białka to 70%.


6. Ostrovit WPC 80.eu StandardOstrovit WPC 80.eu 2270g
Od pewnego czasu nazywana także Standard WPC80.eu, zawiera koncentrat białka serwatkowego WPC80 o wysokiej zawartości aminokwasów BCAA i L-Glutaminy. Czas wchłaniania zaczyna się po 1 godzinie od spożycia i trwa do 3 godzin. Czyli podobnie jak w przypadku innych koncentratów. Co wyróżnia tę odżywkę? Z pewnością jest to niska cena oraz delikatne smaki, które chyba najlepiej smakują z mlekiem.  Pieni się trochę mocniej niż odżywki konkurencji, ale czy można to uznać za istotną wadę? Zdecydujcie sami. Zawartość białka to około 78%.

Jak widać, każdy początkujący może znaleźć coś dla siebie wystarczy określić minimalne wytyczne. Jeżeli, ktoś jest wybredny i priorytetem dla niego jest smak i konsystencja powinien wybrać odżywkę Trec Whey 100, Scitec Nutrition 100% Whey Protein Professional lub Olimp Whey Protein Complex 100%. Kierując się wyłącznie szybkością wchłaniania najlepsze okażą się Mex American Standard Whey, Olimp Whey Protein Complex 100% i Scitec Nutrition 100% Whey Protein Professional. Jeżeli natomiast priorytetem jest cena to polecamy Activlab Muscle Up Protein lub OstroVit WPC80.eu.

Czwartek, 25 czerwca 2015

Ocena artykułu:

Ilość ocen: 3, średnia 5.

Zaloguj się, aby ocenić.

Mogą Cię zainteresować

Początki na siłowni - jakie suplementy wybrać?

Początki na siłowni - jakie suplementy wybrać?

Bardzo duże grono nowicjuszy rozpoczynających treningi na siłowni zastanawia się również jakie suplementy zacząć stosować, aby osiągnąć szybkie rezultaty. Pora dowiedzieć się na co zwrócić uwagę, aby uzyskać jak najlepsze efekty.

Białko na noc – które wybrać, by obudzić się większym?

Białko na noc – które wybrać, by obudzić się większym?

Noc, to okres, w którym organizm się regeneruje i rośnie. To wtedy „naprawia” mikro-uszkodzenia powstałe podczas treningu. Dla osób, które budują muskulaturę ważne jest, aby okres ten jak najlepiej wykorzystać i nie...

Jakie spalacze tłuszczu dla osób z nadciśnieniem?

Jakie spalacze tłuszczu dla osób z nadciśnieniem?

Nadciśnienie tętnicze to często występująca przewlekła choroba układu krążenia polegająca na stałym lub okresowym podwyższeniu ciśnienia tętniczego krwi powyżej wartości prawidłowych, czyli 140/90 mmHg. W przypadku...

Izolat białka serwatki

Izolat białka serwatki

Zdecydowanie najpopularniejszą formą odżywek białkowych są produkty oparte na proteinach serwatki, w tym stosowany przez znaczną grupę osób izolat (WPI). Warto jednak poznać kilka faktów na jego temat. Na co zwrócić uwagę przy zakupie, czym się kierować, co wziąć pod uwagę?

Napisz pierwszy komentarz!

  • Wygraj bon BCAA.pl o wartości 100 zł!

    Co miesiąc losowanie kolejnej nagrody. Zapoznaj się z warunkami!

  • Baw się i pisz, co myślisz!

    Komentarze pomagają nam tworzyć bardziej interesujące treści. Dzięki nim wiemy, na co mamy zwrócić większą uwagę.

Napisz komentarz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum BCAA.pl!