Zostało: Happy Hours! -18% od 119 ZŁ! Kod: HOUR18  

5 sposobów jak zrobić kaloryfer na brzuchu

5 sposobów jak zrobić kaloryfer na brzuchu

Pięknie uwidocznione mięśnie brzucha są celem większości osób uczęszczających na siłownię. Wbrew pozorom wyrzeźbienie kaloryfera nie jest wcale takie trudne, wystarczy stosować się do kilku zasad, które ułatwią nam to zadanie.

Jak wyrzeźbić mięśnie brzucha?

Dwie najważniejsze rzeczy, o których powinniśmy pamiętać chcąc wyrzeźbić swoje mięśnie brzucha to: dieta i trening - bez tego ani rusz. Jeśli chcemy mieć kaloryfer na brzuchu, to nie możemy zaniedbać żadnego z tych czynników.

Jeśli to zrobimy, to poziom tkanki tłuszczowej raczej nie będzie aż tak niski, aby nasze mięśnie brzucha były widoczne. Od czego zacząć, jeśli chcemy uzyskać szybkie efekty, czyli nasz upragniony kaloryfer na brzuchu?

1. Rób sesje cardio

Aby nasze mięśnie brzucha były widoczne, musimy spalić zalegającą na nich tkankę tłuszczową. Jest ona swego rodzaju zasłoną, która powoduje, że mięśnie brzucha nie są widoczne. Jeśli się jej pozbędziemy, to zostaną one uwidocznione. Jednym z najlepszych sposobów na spalenie nadmiaru tkanki tłuszczowej są właśnie treningi cardio.

Taki rodzaj wysiłku powoduje przyspieszenie naszego metabolizmu oraz spala dużą ilość kalorii, co pozwoli zredukować tkankę tłuszczową, czego efektem będzie płaski brzuch. Oczywiście nie powinniśmy też zaniedbywać treningu siłowego, który rozbuduje nasze mięśnie brzucha.

Czytaj więcej: Jak często robić cardio?

2. Utrzymuj deficyt kaloryczny

Widoczne mięśnie brzucha wiążą się z niskim poziomem tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Aby spalać zalegający tłuszcz w naszym organizmie, musimy utrzymywać deficyt kaloryczny, jest to tak naprawdę jedyny sposób.

Odpowiednie treningi oraz dieta pozwolą nam zachować ujemny bilans kaloryczny, dzięki czemu spalana będzie tkanka tłuszczowa, co pozwoli nam uzyskać upragniony kaloryfer na brzuchu.

👉Ile obciąć kalorii będąc na redukcji?

3. Zadbaj o zbilansowaną dietę redukcyjną

Nasza dieta nie powinna tylko zadbać o nasz deficyt kaloryczny, ale również powinna nam dostarczać odpowiednią ilość mikro- i makroskładników. Nawet ich małe niedobory spowodują, że nasze samopoczucie się pogorszy, a efekty naszych starań o kaloryfer na brzuchu opóźnią się w czasie.

Najważniejsze jest, aby dostarczać do organizmu dużą ilością białka oraz unikać tzw. pustych kalorii, które zniwelują nasz deficyt. Białko jest potrzebne w organizmie do procesów regeneracji mikrouszkodzeń powstałych w mięśniach podczas ćwiczeń. Bez jego odpowiednich ilości dojdzie do przepalenia mięśni, co poskutkuje przerwą od ćwiczeń.

Warto wiedzieć: Ile białka przyjmować na redukcji?

4. Miej odpowiedni plan treningowy

Wiele osób podczas rozbudowy masy mięśniowej brzucha skupia się tylko na tej jednej grupie mięśniowej zapominając o reszcie ciała. Powinniśmy wykonywać trening całego ciała z szczególnym uwzględnieniem mięśni brzucha.

Nie możemy zapominać, że istnieją też mięśnie skośne, które również są bardzo ważne dla naszej sylwetki. Warto dodać też do planu kilka ćwiczeń z uwzględnieniem klatki piersiowej, która świetnie będzie się zgrywać z naszym kaloryferem.

Trec Power Band - Zestaw 4 gum do ćwiczeń Trec Zestaw gum oporowych power band

Trec Zestaw gum oporowych do ćwiczeń - mini power band Trec Zestaw gum oporowych mini band

6Pak Nutrition Power Band Zestaw 4 gum oporowych Gumy oporowe 6Pak power band

🛒 Gumy oporowe przydatne do ćwiczeń kupisz w sklepie bcaa.pl

Sprawdź także: Trening brzucha z gumami dla początkujących

5. Nie wykonuj tylko brzuszków

Duża część osób podczas treningów wykonuje w głównej mierze klasyczne brzuszki. Oczywiście jest to dobre ćwiczenie na mięśnie brzucha, jednakże najlepsze efekty da nam ono w połączeniu z innymi ćwiczeniami. Jeśli chcemy zbudować kaloryfer, powinniśmy poznać najlepsze ćwiczenia na brzuch:

 • Wznosy nóg z wyprostowanymi nogami w zwisie

 • Unoszenie kolan w zwisie

 • Spięcia brzucha

 • Deska

 • Brzuszki skośne

Te kilka ćwiczeń zaangażuje nie tylko mięśnie proste brzucha, ale również skośne, a nawet klatkę piersiową i barki.

Czy da się zrobić kaloryfer bez diety?

W teorii jest to możliwe, jeśli bez diety będziemy w ujemnym bilansie kalorycznym, to tkanka tłuszczowa będzie się spalać, jednocześnie odsłaniając nasz kaloryfer. Jednakże odpowiednio zbilansowana dieta w dużym stopniu ułatwi nam spalanie tłuszczu.

Jeśli więc naszym celem jest redukcja tkanki tłuszczowej, to z pewnością warto przejść na dietę, aby jak najszybciej uzyskać wyniki naszych ćwiczeń.

Po jakim czasie widać kaloryfer na brzuchu?

Na to, kiedy nasz kaloryfer będzie widoczny, wpływa wiele czynników, m.in.: poziom tkanki tłuszczowej, dieta, ilość treningów, a nawet genetyka. Osoby o niskim poziomie tkanki tłuszczowej, które dużo trenują, szybciej zobaczą swój kaloryfer niż osoby otyłe trenujące tyle samo. Wynika to z konieczności spalenia tkanki tłuszczowej, która zasłania nasze mięśnie brzucha.

U przeciętnej osoby kaloryfer na brzuchu zaczyna się uwidaczniać po 1-2 miesiącach ćwiczeń, jednakże ta wartość może się bardzo wahać w zależności od wielu czynników.

Sprawdź także: 8 ćwiczeń na dolne partie brzucha


Bartek Dzwonek

Poniedziałek, 4 lipca 2022

Artykuł nie był jeszcze oceniany.

Zaloguj się, aby ocenić.

Mogą Cię zainteresować

Ćwiczenia na brzuch na siłowni - skuteczny trening brzucha

Ćwiczenia na brzuch na siłowni - skuteczny trening brzucha

Jakie ćwiczenia na brzuch na siłowni są najlepsze? Sprawdź naszą rozpiskę i zobacz jak powinien wyglądać skuteczny trening brzucha.

8 ćwiczeń na dolne partie brzucha

8 ćwiczeń na dolne partie brzucha

Mięśnie brzucha można trenować na wiele sposobów. Jak zadbać o ich pełen rozwój? Sprawdź propozycję ćwiczeń na dolne partie brzucha.

Jak często robić cardio?

Jak często robić cardio?

Systematycznie wykonywany trening cardio pomaga schudnąć, zbawiennie działa na układ krążenia, dotlenia oraz pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Jak często wykonywać tego typu aktywność by osiągnąć korzyści?

Ile obciąć kalorii będąc na redukcji?

Ile obciąć kalorii będąc na redukcji?

Chcesz schudnąć? Musisz mniej jeść. Szkoda, że to nie jest tak proste. Każdy, kto choć raz był na redukcji, wie, że proces ten bywa skomplikowany. Pojawia się mnóstwo pytań. Sprawdź, na czym polega zdrowe odchudzanie.

Napisz pierwszy komentarz!

 • Wygraj bon BCAA.pl o wartości 100 zł!

  Co miesiąc losowanie kolejnej nagrody. Zapoznaj się z warunkami!

 • Baw się i pisz, co myślisz!

  Komentarze pomagają nam tworzyć bardziej interesujące treści. Dzięki nim wiemy, na co mamy zwrócić większą uwagę.

Napisz komentarz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum BCAA.pl!